Hokejistky porazily Švýcarsko a budou hrát o čtvrtfinále

Kamloops (Kanada) - České hokejistky porazily na mistrovství světa v kanadském Kamloops Švýcarsko 3:1 a spravily si chuť po úvodní prohře se Švédskem 2:3 gólem osm vteřin před koncem. Tým trenéra Jiřího Vozáka tak může v posledním zápase základní skupiny B proti Japonsku bojovat o historický postup do čtvrtfinále a zároveň si při druhé účasti mezi elitou poprvé zajistit záchranu.

České hokejistky do 18 let
zdroj: ČT24

Dvěma góly zařídila vítězství nad majitelkami bronzových medailí z olympijských her v Soči 2014 Tereza Vanišová. Nejdříve ve 22. minutě využila přesilovou hru a za 78 sekund překonala švýcarskou brankářku Florence Schellingovou znovu. Ve 28. minutě sice snížila v početní výhodě Alina Müllerová, ale pět a půl minuty před koncem pojistila výhru v další přesilovce Samantha Kolowratová.

Pro Češky to byla historicky druhá výhra v elitní kategorii MS. V roce 2013 v Ottawě při své premiéře vyhrály v základní skupině nad Švédskem 3:2, ale nakonec po porážce se stejným soupeřem 0:2 na zápasy v boji o udržení sestoupily.