Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Hokejistky nezaváhaly ani proti Němkám. Ve čtvrtfinále se tým vyhne Kanadě i USA

Výhra i na závěr skupinové části MS. České hokejistky porazily v Calgary Německo 2:0 a do čtvrtfinále půjdou z prvního místa. Nenarazí tak na favorizovanou Kanadu ani USA, jako pravděpodobný soupeř se jeví Finky.

Je nám líto, video expirovalo.
České hokejistky uzavřely skupinu MS vítězstvím nad Němkami

"Vše se otočilo zápasem s Maďarkami. Nehráli jsme dobře a nechali jsme soupeřky, aby se dostaly do zápasu. Hned v dalším utkání však holky skvěle zareagovaly. Proti Japonsku jsme odehráli čtyřicet po všech stránkách dobrých minut, dnes to bylo padesát a věříme, že ve čtvrtfinále to bude celých šedesát minut. Nejdůležitější bude, abychom zůstali u své hry a nezačali hrát něco jiného," uvedl kouč Tomáš Pacina.

Oba góly českého týmu dala obránkyně Dominika Lásková, druhé čisté konto za sebou udržela brankářka Klára Peslarová. "Myslím, že jsme hrály dobře už ten předchozí zápas před dvěma dny. A dnes jsme to zopakovaly. Naproti tomu ta první dvě utkání - přestože jsme je vyhrály - jsme s výkonem spokojené být nemohly. Věděly jsme totiž, že můžeme hrát lépe. Od začátku turnaje jsme však udělaly velký krok dopředu a jsme za to moc rády," prohlásila Lásková.

Svěřenkyně trenéra Tomáše Paciny byly po celé utkání výrazně střelecky aktivnější (29:12). V osmé minutě si ale i český tým prožil nelehké chvilky, když měly Němky k dispozici půlminutovou přesilovku čtyři na tři. Peslarová však byla neprůstřelná a navázala na bezchybný výkon proti Japonsku (4:0) v předchozím utkání.

Noemi Neubauerová ztroskotala v úvodním dějství na strážkyni německého brankoviště Franzisce Alblové, po jejímž zásahu zazvonil puk na tyčku, Neubauerová si ale v dalším průběhu zlepšila náladu dvěma nahrávkami, když byla - stejně jako Kateřina Mrázová - u obou branek zápasu.

Lásková otevřela skóre ve 25. minutě dokonale přesnou ranou z kruhu, kdy zakončovala na bližší tyčku, kotouč se odrazil od ní do břevna a druhé tyčky a následně do branky. Před polovinou třetí části se pak prosadila dorážkou zblízka a nejlepším možným způsobem tak odčinila svůj předchozí přestupek proti pravidlům.

"Ten první gól přišel po souhře, kterou trénujeme. Dostala jsem krásnou přihrávku a viděla, jak se to přede mnou otevřelo. Pak už jsem se potřebovala jen zklidnit a podařilo se mi trefit přesně tam, kam bylo potřeba," popsala Lásková.

ČR - Německo 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Lásková (Neubauerová, Mrázová), 50. Lásková (Mrázová, Neubauerová). Rozhodčí: Furbergová (Švéd.), Senuková - Chartrandová (obě Kan.), Mochovová (Rus.). Vyloučení: 6:6. Bez využití. Bez diváků.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy