Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hry na přelomu tisíciletí

Hokejistky na Euro Hockey Tour další výhru nepřidaly, Finkám podlehly 1:6

České hokejistky podlehly na Euro Hockey Tour v Liberci Finkám vysoko 1:6. Zápas byl prakticky jednoznačný od samotného začátku a Češkám uškodily i spálené šance v první třetině, které je nedostaly na dostřel. Bezbrankový stav nakonec alespoň odvrátila Tereza Vanišová v polovině třetí třetiny. Svou roli v utkání sehrála i výměna brankářky, Klára Peslarová ze zdravotních důvodů opustila led hned po prvním gólu.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Česko – Finsko

"Mezi námi a Finskem letos panuje velmi dobrá rivalita. V dnešním zápase se štěstí přiklonilo na jejich stranu, ale myslím si, že jsme odehrály vyrovnané utkání. Některé chyby nám samozřejmě trochu hodily klacky pod nohy, ale to je prostě hokej. I my jsme si dokázaly vypracovat spoustu šancí, bohužel se nám je nedařilo proměnit," uvedla trenérka MacLeodová.

Češky po čtvrtečním vítězství 7:1 nad Německem tentokrát na Seveřanky, které zdolaly ve čtvrtfinále posledního mistrovství světa při cestě za úspěšnou obhajobou bronzu 2:1, od začátku nestačily.

V páté minutě se při trestu Vanišové prosadila Noora Tulusová a zápas v tu chvíli skončil pro brankářku Kláru Peslarovou, kterou kvůli zranění nahradila Blanka Škodová. Do přestávky zvýšila ještě Sanni Vanhanenová, když potrestala obrovskou chybu kapitánky Anety Tejralové.

Prakticky rozhodnuto bylo již před polovinou utkání. V úvodu druhé části přidala třetí branku Emilia Vesaová, ve 27. minutě zvýšila už na 4:0 v oslabení Michelle Karvinenová. Finkám patřil i nástup do třetího dějství, prosadila se Viivi Vainikkaová. Na snížení Vanišové pak odpověděla v 54. minutě zakončením do prázdné branky při hře českého týmu bez brankářky Petra Nieminenová.

Zápas sledovala rekordní návštěva na ženský hokej v tuzemsku, duel sledovalo 3313 diváků. Dosavadním maximem na ženském seniorském hokeji v Česku bylo 2014 diváků. Absolutním maximem však byla návštěva z MS žen do 18 let v Přerově v roce 2012, duelu o páté místo mezi Českem a Finskem tehdy přihlíželo 3250 diváků.

"Jsem moc ráda, že se nám divácký rekord podařilo překonat. V posledních letech se ženský hokej v České republice těší většímu povědomí i pozornosti, kterou si hráčky více než zaslouží," uvedla generální manažerka české reprezentace Tereza Sadilová.

Ve druhém dnešním utkání Švýcarky zdolaly Švédky 4:3. Právě proti Švýcarkám nastoupí domácí hokejistky v sobotu od 17 hodin. Liberecký turnaj pak zakončí v neděli zápasem proti Švédkám od 14:30.

Turnaj Euro Hockey Tour žen v Liberci:

Česko - Finsko 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)

Branky: 49. Vanišová - 5. Tulusová, 17. Vanhanenová, 24. Vesaová, 27. Karvinenová, 41. Vainikkaová, 54. Nieminenová.

Švédsko - Švýcarsko 3:4 (1:0, 2:2, 0:2).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články