Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Hokejistky čeká domácí turnaj EHT, v liberecké aréně Bílých Tygrů se představí také hráčky ze zámoří

První akce doma a hned ve velké aréně a s posilami ze zámořské PWHL. České hokejistky se chystají na domácí turnaj Euro Hockey Tour, jenž bude generálkou před dubnovým mistrovstvím světa. Ženský národní tým se představí v Liberci v takřka nejsilnější sestavě. Hráčky čekají čtyři zápasy a doufají ve velkou podporu fanoušků. Generální manažerka reprezentace Tereza Sadilová řekla, že cílem je překonat rekordní návštěvu na ženský hokej v Česku. Přímé přenosy zápasů nabídne Česká televize.

Podle Sadilové to v ženské Euro Hockey Tour bude poprvé, co se turnaj odehraje na tak velkém stadionu. "To, že se nám podařilo dokázat, že to je v Liberci v takto velké aréně, na extraligovém zimáku, je něco neuvěřitelného. Jsem vděčná svazu, že do toho šel, že tu moji vizi podpořil. A samozřejmě nastavujeme laťku i pro další federace," řekla Sadilová. Turnaj zároveň vnímá i jako "rozcvičku" před mistrovstvím světa žen, které bude Česko hostit v příštím roce.

Aktuálně je rekordem na ženském seniorském hokeji v Česku 2014 diváků. "Chceme ho překonat," uvedla Sadilová. Absolutním maximem je ale návštěva z MS žen do 18 let v Přerově v roce 2012. Duelu o páté místo mezi Českem a Finskem tehdy přihlíželo 3250 diváků.

Pořádání turnaje v Liberci vnímá prezident svazu Alois Hadamczik jako reklamu na ženský hokej. "Chceme ukázat, že máme zájem o ženský hokej a že to není schované v nějaké malé hale," řekl.

Program vysílání ČT:

Čtvrtek 8. 2.: Německo – Česko (17:55 ČT sport Plus)

Pátek 9. 2.: Česko – Finsko (17:55 ČT sport Plus)

Sobota 10. 2.: Švýcarsko – Česko (16:55 ČT sport Plus)

Neděle 11. 2.: Česko – Švédsko (14:25 ČT sport Plus)

V Liberci podepsal smlouvu s firmou VINCI Construction CS, která se stala generálním partnerem ženského a mládežnického hokeje. Její příspěvek bude 7,5 milionu korun. "Je to velká částka," poznamenal Hadamczik. Z jaké části to pokryje náklady na ženský a mládežnický hokej, ale neřekl. "Já bych se k procentům nevyjadřoval, já bych se vyjádřil k tomu, že to je prospěšné pro ženský hokej," dodal.

Nejlepší evropské ženské týmy čeká v Liberci od středy do neděle čtvrtý turnaj v této sezoně Euro Hockey Tour. Z předchozích tří turnajů český tým dva vyhrál a jednou skončil druhý. Z 11 zápasů vyhrál devět a dvakrát prohrál s Finkami.

Připomeňte si úspěch ženského výběru do osmnácti let:

Turnaj v Liberci vnímá trenérka reprezentace Carla MacLeodová i jako přípravu na letošní mistrovství světa. "Pro nás je to taková příležitost se ještě naposledy před mistrovstvím podívat na hráčky, jestli opravdu jdeme správným směrem," řekla. Očekává, že budou hrát dobrý hokej. "Věříme, že se bude na co dívat, a těšíme se, že přijde hodně diváků," dodala.

V českém týmu se představí i čtyři hráčky, které hrají v zámoří ženskou obdobu NHL. Mezi nimi bude i kapitánka Aneta Tejralová. "Budeme se snažit hrát co nejlepší hokej, jaký umíme. A myslím, že můžu mluvit za celý tým, že jsme rády, že naše rodiny i fanoušci mohou přijít," řekla.

Český tým odehraje první zápas ve čtvrtek od 18:00 proti Němkám, o den později se utká ve stejném čase s Finskem. V sobotu vyzvou domácí hokejistky od 17:00 Švýcarsko a liberecký turnaj zakončí v neděli od 14:30 zápasem proti Švédkám.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články