Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Pardubice - FC Slavoj Vyšehrad

Hokejisté Švédska zdolali na MS dvacítek Rusko 2:0

Buffalo - Hokejisté Švédska zvítězili na mistrovství světa hráčů do dvaceti let nad Ruskem 2:0, přičemž o výsledku se rozhodlo už v první třetině. Švédové tak ve skupině B, kde hraje i Česko, mají po dvou zápasech stejně jako Kanada plný počet bodů, zatímco sborná po předchozí porážce s Kanadou zůstává bez bodu. V áčku potvrdili domácí Američané roli favorita a porazili Slovensko 6:1. V Lewistonu před 1 400 diváky padaly branky jen v úvodním dějství, kdy v 11. minutě nejdříve otevřel skóre švédský kapitán Anton Lander a za tři a půl minuty stanovil konečný výsledek Jesper Fasth.

Další gól už za svá záda nepustili ruský gólman Dmitrij Šikin ani Švéd Robin Lehner, který si díky 30 úspěšným zákrokům jako třetí na turnaji po českém gólmanovi Marku Mazancovi a Finu Jonim Ortiovi připsal čisté konto. Švédům se budou snažit sebrat první body na turnaji ve čtvrtek od 21:00 SEČ čeští hokejisté, Rusko naopak bude útočit na první výhru proti outsiderovi Norsku.

V Buffalu před 12 750 diváky zařídil Spojeným státům americkým úspěšný vstup do zápasů proti Slovensku dvěma góly Kyle Palmieri. Ten otevřel skóre v páté minutě a za tři a půl minuty se trefil znovu při Hraškově trestu na pět minut a do konce utkání za faul loktem na hlavu Jerryho D'Amiga. V první třetině Američané přestříleli soupeře poměrem 22:1. 

Ve druhém dějství díky dalším dvěma využitým přesilovkám zvýšili na 4:0 Charlie Coyle a Chris Brown. Ve 33. minutě sice snížil Tomáš Jurčo, ale náskok ještě ve druhé části navýšili Drew Shore a Emerson Etem. V závěrečném dějství už se na výsledku 6:1 nic nezměnilo, přestože po trestu Martina Marinčina na pět minut a do konce utkání za stejný zákrok na Jasona Zuckera, jaký převedl jako Hraško na D'Amiga, se museli Slováci znovu bránit v dlouhém oslabení. O převaze favorita v utkání vypovídal i celkový poměr střel 57:18.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy