Následuje
IPPON

Hokejisté Sparty měli střevní potíže, pět jich nemohlo nastoupit

Praha - Zdravotní problémy způsobené otravou z jídla postihly hokejisty Sparty před středečním zápasem čtvrtfinále play-off extraligy proti Vítkovicím. Trenér Josef Jandač kvůli tomu měl problémy se složením sestavy. Pražané nakonec prohráli 0:1.

Jan Piskáček
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

Bezprostředně po zápase zástupci Sparty přiznali, že za absencemi hráčů jsou zdravotní problémy. "Osm hráčů prodělalo v průběhu dne střevní potíže, z toho pět hráčů základního kádru nemohlo nastoupit," uvedl tiskový mluvčí Tomáš Zetek. Na základě vyšetření klub zjistil, že hokejisté dostali otravu z jídla v hotelu Expo, který stojí hned vedla Tipsport areny a kam hokejisté Sparty chodí pravidelně na obědy.

Lékař týmu následně událost oficiálně nahlásil a vše řeší policie a hygienici. Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan potvrdil, že policie se případem zabývá a právně jej kvalifikovala jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Teď se čeká na výsledky hygienických rozborů a výsledky lékařských vyšetření všech postižených hráčů.

Pražská hygienická stanice se o problému dozvěděla ve středu v podvečer a následně restauraci v Expu navštívila kontrola. "Žádné dramatické nedostatky nebo chyby jsme ale nenašli," uvedla Zdeňka Jágrová, podle které si na potíže stěžovalo sedm sparťanů a tři vyhledali lékařskou pomoc. "Výsledky vyšetření budou pravděpodobně v pondělí," dodala Jágrová.

Vedení hotelu o žádném pochybení neví. "Hygienici sem jezdí pravidelně. Ve středu jsme dělali dvě stě jídel, problémy byly jenom u tří lidí. Jedli u nás i hokejisté Vítkovic a těm špatně nebylo," uvedla ředitelka hotelu Alice Médr. Sparta nechce záležitost více komentovat. "Soustředíme se na play-off a na dění na ledě" řekl Zetek. Postižení hráči se připojili k týmu a jejich start v sobotním pokračování série by neměl být ohrožen.

Zdroj
ČTK, iDNES, ČT sport

Hlavní zprávy