Následuje
MS 2020 Itálie

Hokejisté Slavie a Plzně se utkají o výhodu mečbolu

Praha – Důležitý souboj o to, kdo získá třetí bod v semifinálové sérii play-off extraligy, dnes uvidí pražská O2 aréna. Slavia a Plzeň do zápasu vstupují za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy a případné vítězství je může přiblížit vytouženému finále. Pražané v pátek zastavili v Plzni sérii dvou proher v řadě a opět získali výhodu domácího prostředí. Indiánům se do sestavy vrátí útočník Ryan Hollweg, jemuž vypršel disciplinární trest.

Utkání Plzeň - Slavia
zdroj: ČTK autor: Petr Eret

Slavia jako by se ve čtvrtém pokračování bitvy o finále toužila zarýt soupeři agresivní hrou hluboko pod kůži. A byla úspěšná. "Naším problémem bylo, že v těch zápasech doma, i když jsme třeba vyhráli, byla Plzeň lepší v soubojích a my v nich nebyli tak sportovně agresivní. Chtěli jsme proto rychleji přistupovat k hráčům a více chodit do soubojů a hlavně je vyhrávat. To jsme poslední zápas hráli daleko lépe," připomněl asistent trenéra Ondřej Weissmann.

Především kvůli faulům Jaroslava Komy na hvězdu Západočechů Jana Kováře byl poslední zápas emotivnější a nervóznější, ačkoliv do té doby plynula celá série v poklidu. "Je to play-off, nic jiného se čekat nedá. Hraje se o všechno. Ale nemyslím si, že by všechny zápasy s Plzní byly nějak hrubé a agresivní. Je to prostě play-off a může se i něco stát tím, jak jsou hráči v únavě, ale nemyslím si, že by v tom byl nějaký záměr. Hraje se prostě na doraz," uvedl Weissmann.

Slavii výhra hodně povzbudila. I proto, že zápas dokázala otočit. "Přijet domů za stavu 3:1 na zápasy pro soupeře by nebylo moc příjemné. Teď to z nás ale spadlo a budeme se snažit hrát stejnou hru. Poslední vítězství nás nesmírně nakoplo a jedeme si pro další vítězství domů," prohlásil útočník Tomáš Hertl.

"Musíme do toho doma agresivně vlétnout a ubojovat to. Plzeň má v nohou víc zápasů než my, tak je musíme ubruslit, protože fyzicky jsme na tom hodně dobře. Pokud doma takhle nastoupíme, tak to v pohodě zvládneme," doplnil sebevědomě Hertl.

Plzeň v sobotu odpočívala a na programu měla jen lehký trénink. "Podíváme se na video a uděláme asi i nějaké změny. Budeme sérii chtít na Slavii každopádně zase zvrátit na svou stranu," ujistil asistent Michal Straka. Zvýšit odhodlání by měl návrat 'tvrďáka' Hollwega do sestavy, nadále však bude nejspíš scházet další forvard Nicholas Johnson.

"Musíme zapracovat na přesilovkách, aby to už v příštím zápase bylo lepší. Musíme hrát aktivně; páteční zápas byl dost rozfázovaný, musíme být lepší v oslabení i přesilovkách," plánoval útočník Kovář, který patří k nejvýraznějším postavám celého play-off.

Po soubojích s Komou byl ale dost otřesený, především poté, co ho bek Slavie trefil tělem ve středním pásmu a Kovář ho vůbec neviděl. "Určitě budeme chtít hrát tvrdě, chceme hrát aktivně a dohrávat souboje. Ale je rozdíl mezí tím hrát tvrdě a hrát zákeřně. Nám se vrátí Ryan, tak ten určitě přitvrdí a soupeř bude možná obezřetnější," věří Kovář.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy