Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Hokejisté se sešli v Praze bez nemocného Zámorského

Praha - Čeští hokejisté se v pražské Tipsport Areně sešli na další fázi přípravy před mistrovstvím světa ve Švédsku a Finsku. Oproti čtyřdennímu kempu v Kravařích z minulého týdne už měl trenér Alois Hadamczik k dispozici kompletní kádr i s obráncem Petrem Čáslavou z CSKA Moskva a útočníkem Ondřejem Veselým se Zlína, ale chyběl nováček Petr Zámorský. Zlínský obránce dostal angínu a nebude k dispozici ani na konci týdne v prvních duelech Euro Hockey Challenge v Rize s Lotyšskem.

Alois Hadamczik vede trénink národního týmu
zdroj: ČTK autor: Stanislav Zbyněk

O další kandidáty pro světový šampionát by se měl kádr rozšířit až příští týden v Českých Budějovicích, kde se připojí útočník Jan Kovář z Plzně. Hadamczik chce mít k dispozici i Petra Průchu a brankáře Jakuba Štěpánka z Petrohradu. Zdravotní problémy zatím nedovolují účast kapitána národního týmu Tomáše Rolinka z Magnitogorsku. "Dneska byl znovu u (fyzioterapeuta) Pavla Koláře, během týdne se určí diagnóza. Tomáš chce udělat všechno pro to, aby na mistrovství jel," doplnil Hadamczik.

Reprezentační kouč je ale rád, že už nyní má k dispozici v kádru řadu zkušených hráčů. "Máme dva kvalitní gólmany Jakuba Kováře a Pöpperleho a jsou tu zkušení a kvalitní obránci Němec, Čáslava, Krajíček, Blaťák a Mojžíš. V útoku jsou mistři světa z Kolína nad Rýnem Kašpar a Jirka Novotný, Tenkrát má také zkušenosti z mistrovství světa a Kreps zažil zápasy v NHL," vyjmenoval Hadamczik. I další hráči se podle něj ukázali v play-off extraligy či v tréninku v Kravařích v dobré formě.

Při stavbě týmu pro šampionát Hadamczik sleduje pozorně také dění v NHL. Pro světový šampionát zatím nemůže počítat s obráncem Romanem Hamrlíkem a brankářem Tomášem Vokounem z Washingtonu. Nově se mu omluvil z rodinných důvodů také útočník Václav Prospal z Columbusu. Hadamczik se chce pokusit spojit s centrem Tomášem Plekancem a zadákem Tomášem Kaberlem, kteří si nezahrají play-off s Montrealem. Bude se také snažit zjistit stav forvarda Aleše Hemského a beka Ladislava Šmída z Edmontonu, které trápí zranění. Z hráčů z Evropy už vypadl ze hry o šampionát kvůli problémům s kyčlí forvard Zbyněk Irgl z Dinama Minsk.

Hadamczik měl v sezoně vedle comebacku libereckého Petra Nedvěda zájem také o dalšího centra Martina Straku. Devětatřicetiletý hrající šéf Plzně se ale nechal slyšet, že s návratem do reprezentace určitě nepočítá. Hadamczik s ním však chce ještě mluvit. "Záleží, kdy na něj padla ta otázka. Když je člověk zklamaný a ještě možná nerozdýchal poslední rovinku z ledu...," prohlásil Hadamczik s tím, že chce Straku kontaktovat někdy v příštím týdnu. "Když to jeho rozhodnutí, které jsem si přečetl v novinách, bude platné, tak to budu respektovat. Kdyby měl motivaci hrát, rád bych ho v národním týmu viděl."

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy