Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Hokejisté se sešli před Karjalou, zatím bez hráčů Sparty a Liberce

Praha - Bez pětice hokejistů Liberce a Sparty, které ještě čeká vystoupení v Lize mistrů, se sešel český národní tým před turnajem Karjala. Kouči Vladimíru Vůjtkovi staršímu se hlásilo před první herní akcí sezony dvaadvacet členů nominace a navíc i třetí brankář David Rittich z Mladé Boleslavi, který s týmem do Örnsköldsviku a Helsinek nezamíří. Z nominace vypadl zraněný obránce Vladimír Roth z Třince, místo kterého byl do kádru zařazen Tomáš Voráček z Mladé Boleslavi.

Vladimír Vůjtek
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Vůjtek, který v létě nahradil Vladimíra Růžičku, po letním kempu mladých nadějí v Jihlavě přivítal nyní mužstvo už před první oficiální akcí v sezoně. Nijak výjimečně to ale neprožíval. "Dělal jsem čtyři roky mužstvo Slovenska a je to podobné," uvedl osmašedesátiletý kouč.

"Samozřejmě jsme tam hráli druhořadé turnaje, tady se se špičkou evropského hokeje potkávám poprvé, ale hrál jsem s nimi na mistrovství světa. Je to trošku specifičtější a zajímavější, že je to můj první turnaj, ale nepřikládám tomu důležitost," doplnil Vůjtek.

Je nám líto, video expirovalo.
Z nominace vypadl Roth, nejmladším nováčkem je dvacetiletý Kubalík

Oproti původnímu výběru musel udělat jednu změnu, třineckého obránce Vladimíra Rotha
nahradil Tomáš Voráček z Mladé Boleslavi. "Já jsem věděl už od neděle, že je problém. On chtěl ale hrát a přijet a my mysleli, že to bude dobré. Dnešní vyšetření ale ukázalo, že nemůže," okomentoval Vůjtek jediný zásah, který musel v kádru nuceně udělat.

Liberecký zadák Radim Šimek s útočníky Michalem Birnerem a Michalem Řepíkem a sparťané Jan Buchtele s Danielem Přibylem se k týmu připojí dnes večer. Vůjtkův asistent Jandač, který je koučem Sparty, na srazu nechyběl, ale místo tréninku zamířil ještě plnit klubové povinnosti. "Není to komplikace. Jsme tady tři, podělíme se o to," prohlásil Vůjtek.

Národní tým zamíří ve středu dopoledne do Örnsköldsviku, kde bude odpoledne trénovat a ve čtvrtek od 19:15 nastoupí proti Švédsku. V pátek se pak přesune do Helsinek k víkendovým duelům s Finskem a Ruskem.

"Chci, abychom byli konkurenceschopný mančaft, který je schopný s evropskou špičkou sehrát vyrovnané zápasy. Samozřejmě, každý tým chce zvítězit, ale hlavně chceme, aby ty zápasy byly na dobré úrovni," vyjádřil Vůjtek své představy před první akcí sezony, která vyvrcholí mistrovstvím světa v Rusku.

Kompletní bude mužstvo trénovat až ve Švédsku. "Musíte vzít v úvahu, že máme jen dva tréninky a z toho jen jeden v kompletní sestavě po příletu do Švédska, takže budeme muset více používat tabuli a ukazovat hráčům, co chceme hrát, než to cvičit na ledě," dodal Vůjtek.

Nominace českého národního týmu pro turnaj Karjala:

brankáři: Jakub Kovář (Jekatěrinburg), Dominik Furch (Omsk)

obránci: Matěj Stříteský, Marek Trončinský (oba Mladá Boleslav), Milan Doudera (Třinec), Jakub Jeřábek (Plzeň), Radim Šimek (Liberec), Tomáš Voráček (Mladá Boleslav), Michal Kempný (Omsk), Jan Kolář (Chabarovsk), Tomáš Kundrátek (Riga), Jakub Krejčík (Örebro)

útočníci: Michal Birner, Michal Řepík (oba Liberec), Jan Buchtele, Daniel Přibyl (oba Sparta), Jan Kovář, Tomáš Filippi (oba Magnitogorsk), Dominik Kubalík (Plzeň), Rostislav Olesz (Vítkovice), Jan Hruška (Kometa Brno), Vladimír Sobotka (Omsk), Roman Horák (Podolsk), Lukáš Radil (Spartak Moskva), Tomáš Zohorna (Chabarovsk), Marek Kvapil (Záhřeb), Milan Gulaš (Färjestad)

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články