Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Hana Mandlíková

Hokejisté se sešli před Karjalou. Nedvěd s kapitánským céčkem nepočítal

Praha – V prakticky kompletním složení se v Praze sešla hokejová reprezentace před první akcí v nové sezoně, jíž je turnaj Karjala. Podle očekávání scházel jen pardubický útočník Petr Koukal, jehož vedení klubu odmítlo uvolnit na začátek srazu, neboť dnes čeká Východočechy dohrávka 1. kola extraligy ve Vítkovicích. Po tréninku ale z kádru vypadl útočník Petr Vrána, který má poraněné žebro. Kapitánem týmu určil kouč Alois Hadamczik zkušeného libereckého útočníka Petra Nedvěda, který se do reprezentace vrací po 15 letech.

"Petr přijal tu nominační nabídku s nadšením jako mladík, který chce něco dokazovat, což je pozitivní. Je to hráč s velkými zkušenostmi, které může předávat hráčům, kteří tady jsou," vysvětlil Hadamczik své důvody, proč devětatřicetiletému veteránovi, který vévodí kanadskému bodování extraligy, svěřil funkci kapitána.

"Bylo to rozhodnutí trenérů. Krátce jsme se o tom bavili. Asi to vyplynulo z toho, že jsem tady jednoznačně nejstarší. Nějaké zkušenosti tam asi jsou," řekl Nedvěd, který stejnou funkci zastává v Liberci. "Tady jsem s tím ale nepočítal. Myslel jsem, že kluci, co jsou na srazu, už s céčkem hráli, a funkci tak budou vykonávat jiní. Ti, co ho měli, tady ale nejsou," uvedl zkušený útočník, jenž bere svou roli ale pouze jako jednorázovou záležitost.

Petr Nedvěd slaví svůj gól
zdroj: ČTK autor: Břetislav Fiala

Nedvěd na dnešním srazu přiznal, že se po nedělním posledním soutěžním zápasu do národního týmu těšil. "Jsem rád, že tady můžu být, a už jsem se toho trošku nemohl dočkat," řekl Nedvěd. Dobře si uvědomuje, že v jeho věku pro něj bude mezinárodní hokej náročný. "Uvidíme, jak to budu zvládat. Ve čtyřiceti se těžko můžu cítit jako ve dvaceti. Do druhého dne taky nezrehabilituju, jako když mi bylo dvacet. Hokej je pořád v uvozovkách stejný. Bude ale daleko rychlejší, bude tam větší intenzita soubojů a nebude tam čas na velké myšlenky," popsal, co jej ve Švédsku a ve Finsku čeká.

Už na začátku srazu Hadamczik mluvil o tom, že je nejistý start Vrány, který z Chabarovsku přiletěl lehce zraněný. Mezi tréninkovými jednotkami poté potvrdil, že Vrána na Karjalu nepoletí. "Nejde to," řekl Hadamczik, který místo třetího nejproduktivnějšího hráče KHL povolal Lukáše Pecha z Karlových Varů.

Je nám líto, video expirovalo.
Hokejisté se sešli před Karjala Cupem

Turnaj Karjala, který český tým dosud v historii ještě nikdy nevyhrál, se uskuteční od 10. do 13. listopadu v Helsinkách. Hadamczikův výběr se na něj bude připravovat v pražské O2 areně, ve čtvrtek dopoledne se pak letecky přesune do Örnsköldsviku, kde ho večer čeká vstup do turnaje i celé Euro Hockey Tour proti domácímu Švédsku. Společně se Seveřany pak bude v pátek následovat přesun do Helsinek, kde v sobotu Češi narazí na domácí Finy a v neděli svůj program uzavřou v souboji s Ruskem.

"Vidím to jako těžký turnaj právě v tom, že hrajeme ve Švédsku a ještě ve Finsku," uvedl Hadamczik s tím, že obtížný je však každý turnaj a není důvod se na cokoliv vymlouvat. "Dali jsme šanci hráčům, kteří mají svou výkonnost. A pro hráče, kteří dostali prostor na úkor těch, kteří tady být nemohli, je to výzva, aby se dokázali prosadit a zaujmout tak, aby byli nominováni zase na příští turnaj. Věřím, že tady budeme mít jednolitý tým, který bude mít jasný řád, systém a improvizaci," dodal Hadamczik.

Očekávaná sestava ČR:

Štěpánek (Jakub Kovář) - Ševc, Blaťák, Nakládal, Čáslava, Mojžíš, Zíb, Trončinský - Irgl, Nedvěd, Průcha - Kotalík, Novotný, Hubáček - Petružálek, Koukal, Klepiš - Kvapil, Vampola, Adamský - Orsava, Pech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy