Následuje
Sokolský zpravodaj

Hokejisté se připravují na duely s Německem

Ostrov nad Ohří - Příprava českých hokejistů před mistrovstvím světa pokračuje bez finalistů z extraligy a zatím i bez posil ze zámořské NHL. Tréninky před turnajem v Liberci vede asistent hlavního kouče Josef Janda v Ostrově nad Ohří. O nominaci na šampionát budou hráči širšího kádru bojovat v sobotu 11. dubna v Řezně a o den později v Ingolstadtu. Příští týden se na turnaji Euro Hockey Tour představí i největší česká hvězda Jaromír Jágr.

K týmu se zatím nepřipojil Zbyněk Irgl, jehož Jaroslavl bojuje ve finále KHL s Kazaní. Útok Marka s Rolinkem tak v přípravě v Ostrově doplnil Petr Čajánek. Na přátelské zápasy do Německa však nepojede ani tato trojice útočníků, ani obránce Karel Rachůnek. Trenéři nechají hráče z Ruska před šampionátem odpočívat.

"Víceméně s těmito hráči počítáme. Ale protože měli poměrně těžkou sezónu, chceme, aby si odpočinuli, aby měli chuť do hokeje a byli připravení na mistrovství," řekl Josef Jandač.

Všichni čtyři by se však měli zapojit do posledního podniku Euro Hockey Tour, který se hraje už příští týden v Liberci. Chybět by neměl ani Jaromír Jágr.

Hlavní zprávy