Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Hokejisté se na druhém turnaji EHT budou snažit napravit reputaci

Praha - Netradičně v úterý odstartovala v pražské O2 Areně česká hokejová reprezentace přípravu na druhý turnaj seriálu Euro Hockey Tour, kterým bude moskevský Channel One Cup. Trenéru Aloisi Hadamczikovi se hlásilo všech 23 nominovaných hráčů, oproti původnímu výběru byly v týmu dvě nové tváře: obránce Jakub Nakládal z Pardubic a útočník Martin Adamský z Třince, kteří nahradili Martina Škoulu a Romana Červenku z Omsku.

Národní tým se před většinou akcí schází v pondělí, tentokrát se však Hadamczik rozhodl dát hráčům po skončení soutěží den volna, aby se mohli bez problémů přesunout do Prahy. Jedenáct z 23 nominovaných hokejistů totiž působí v Kontinentální lize. "Je potřeba být ohleduplný. Přizpůsobili jsme vše tomu, abychom uspěli. V pondělí bylo volno a v úterý je trénink odpoledne. Večer nás pak čeká regenerace. Chceme, aby hráči byli maximálně odpočinutí a mohli předvádět maximální výkony," řekl Hadamczik.

Reprezentace na předešlé akci propadla, když na Karjale prohrála všechny tři zápasy. Hadamczik věří, že tentokrát budou výsledky lepší. "Cíle jsou vždy nejvyšší. Záleží pak na tom, jak hrajeme. Řekli jsme hráčům, že je to turnaj Euro Hockey Tour, ale žádáme po nich přístup jako na mistrovství světa. Chceme, aby po turnaji měl každý čisté svědomí, že udělal pro vítězství maximum," řekl.

Je nám líto, video expirovalo.
Hokejová reprezentace se sešla v Praze

Prioritou je zlepšená hra v obraně

Cesta za lepšími výkony podle něj vede přes zlepšenou hru obrany. "To je priorita. Chceme ji zlepšit. Základem je, aby vám nikdo nedělal díru do střechy, aby vám nepršelo na hlavu," přirovnal Hadamczik. Důležité podle něho také bude, aby se hráči vyvarovali individuálních chyb.

Hadamczik přiznal, že do týmu chtěl pozvat nejlepšího střelce švýcarské ligy Petra Sýkoru z Davosu, který se mu ale omluvil. S vysvětlením, že klub si nepřeje, aby reprezentoval, i když on sám chce. "Řekl jsem mu, že je to jeho věc. Trochu mě to namíchlo, protože je to osobnost a daří se mu," uvedl Hadamczik, jenž prý chtěl bývalého hráče Pardubic pozvat už na Karjalu. Tehdy se ale Sýkora omluvil z rodinných důvodů, narodilo se mu dítě. "Když mu to bude střílet jako doposud, tak se tím budeme zabývat. Nejsem tu od toho, abych někomu vyhrožoval, že má zavřené dveře. Český národ potřebuje hráče, kteří mají výkonnost," dodal Hadamczik.

Národní tým odletí ve středu do Finska, kde jej čeká o den později úvodní zápas turnaje proti domácímu výběru. "Kdyby náhodou ve čtvrtek sněžilo a neodletěli jsme, tak by to byl mezinárodní skandál. Řekl bych ale, že je to pro nás pomoc. Budeme tam dříve. V klidu se ubytujeme, čeká nás tam trénink, rozbruslení v den zápasu. Nemusíme ráno brzy vstávat," řekl Hadamczik.

Aktuální složení týmu

Brankáři: Miroslav Kopřiva (HC Slavia Praha), Jakub Štěpánek (SKA Petrohrad/KHL).

Obránci: Lukáš Krajíček, Martin Lojek (oba HC Oceláři Třinec), Michal Barinka (HC Vítkovice Steel), Jakub Nakládal (HV Eaton Pardubice), Miroslav Blaťák (Salavat Julajev Ufa/KHL), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Karel Rachůnek (Lokomotiv Jaroslavl/KHL).

Útočníci: Petr Hubáček, Marek Kvapil (oba HC Kometa Brno), Martin Růžička, Martin Adamský (oba HC Oceláři Třinec), Jan Bulis, Zbyněk Irgl (oba Atlant Mytišči/KHL), Jan Kovář (HC Plzeň 1929), Petr Koukal (HC Eaton Pardubice), Ivan Rachůnek (PSG Zlín), Jakub Klepiš (Salavat Julajev Ufa/KHL), Jan Marek (CSKA Moskva/KHL), Tomáš Rolinek (Metallurg Magnitogorsk/KHL), Josef Vašíček (Lokomotiv Jaroslavl/KHL), Petr Vampola (Traktor Čeljabinsk/KHL).

Jan Marek a Petr Čáslava na tréninku české hokejové reprezentace
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy