Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1989: Navrátilová - Grafová

Hokejisté Ruska porazili Finsko 3:1 a ovládli moskevský turnaj

Moskva – Tři zápasy, tři výhry. Taková je bilance ruských hokejistů na Channel One Cupu v Moskvě. Tým kolem Malkina, Ovečkina či Dacjuka porazil Finsko 3:1 a podobně jako Češi na Karjale ovládl turnaj bez ztráty bodu. O branky domácích se postarali Šipačjov, Malkin a Kovalčuk, za Finsko korigoval Mäenpää. Sborná získala jistotu, že i po odehrání posledního zápasu turnaje bude vévodit celé EHT. Závěrečný zápas mezi Českem a Švédskem sledujte živě na ČT sport nebo na našem webu od 14:30.

Slavící hokejisté Ruska
zdroj: AP Photo autor: Alexander Zemlianichenko

První třetina kromě dvou početních výhod Ruska příliš vzruchu nenabídla a Finové dokázali držet krok, k čemuž přispěl i bezchybný gólman Ahonen. Stejně dobře si ale při několika málo střeleckých pokusech vedl i jeho protějšek Barulin.

Zápas nastartovala až chyba hostů v polovině 29. minuty, po níž Dacjuk ideálně připravil kotouč pro Šipačova, který otevřel skóre. Jen chvilku nato Finové již podruhé v zápase špatně vystřídali a jejich zbytečné oslabení potrestal 110 vteřin po úvodní brance Malkin. Z přesilovky se však ještě do druhé přestávky prosadil Mäenpää a snížil.

Sborná však hned v nástupu do třetí části jakýkoliv náznak dramatu rychle zahnala. Šipačov nabil mezi kruhy elitnímu střelci Kovalčukovi a ten pálil nezadržitelně - 3:1. Snížit mohl poté Ramstedt, jenže Barulin předvedl výborný zákrok. Na druhé straně vzápětí neuspěl Mozjakin.

Je nám líto, video expirovalo.
Reportáž ze zápasu Rusko - Finsko

V 55. minutě měl velkou příležitost přidat svou druhou dnešní trefu Šipačov, ale Ahonen ho fantastickým zákrokem vychytal. Již necelé tři minuty před vypršením základní hrací doby sáhli Seveřané ke hře bez brankáře, kontaktní gól ale nepřišel.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy