58. Rally Šumava Klatovy

Hokejisté Olomouce stíhají vedoucí Boleslav

Praha - Hokejisté Olomouce zvítězili v 39. kole první ligy 3:2 v Litoměřicích a od vedoucí Mladé Boleslavi je dělí už jen dva body. Lídr soutěže měl volno. Třetí Ústí nad Labem vyhrálo rovněž o gól 4:3 v Šumperku. Domácí hokejisté sice po první třetině prohrávali již 1:3, ale ještě dokázali favorita potrápit. Ve druhé třetině srovnali skóre, jenže nakonec se přece jen radovalo Ústí.

Radující se hokejisté Ústí nad Labem

V Litoměřicích šli v ofenzivně laděném utkání do vedení domácí zásluhou Nováka, do první přestávky ale vyrovnal Hampl. Skóre otočil v úvodu třetí části Kucharczyk a po zaváhání domácí obrany zvýšil na 1:3 Selingr. Závěr ještě zdramatizoval gól Antončíka, ale ani hra bez brankáře už Litoměřickým vyrovnání nepřinesla.

Třebíč v Benátkách i Hradec Králové na ledě posledního Berouna zvítězily shodně 3:2 po samostatných nájezdech. Výsledkem 3:2 přehrála také Kadaň Jihlavu, když se ve druhé třetině ubránila v pětiminutovém oslabení a Schmidt s Chloubou poté slepenými góly rozhodli.

Vyšším rozdílem tak skončil pouze zápas v Havlíčkově Brodu, kde domácí Rebelové porazili předposlední Písek 6:2. Po bezbrankové první třetině vstřelil Havlíčkův Brod v druhé části čtyři góly, posléze se trefili ještě Musil a podruhé v utkání Havel.

Výsledky 39. kola první hokejové ligy

Šumperk - Ústí nad Labem 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)

Branky: 10. Hulva, 30. Brunec, 35. T. Sedlák - 12. a 19. Přeučil, 13. Poživil, 41. Roubík. Rozhodčí: Jeřábek I, Jeřábek II - Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. Diváci: 842.

Kadaň - Jihlava 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky: 3. Jíra, 39. Schmidt, 39. Chlouba - 30. Dobrovolný, 44. Zadražil. Rozhodčí: Pavlovič - Komárek, Krátký. Vyloučení: 2:2, navíc Jíra (Kadaň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 390.

Beroun - Hradec Králové 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 25. Přindiš, 26. Lenc - 34. a rozh. nájezd Tvrdík, 22. Moskal. Rozhodčí: Jílek - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 150.

Benátky nad Jizerou - Třebíč 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 16. Plodek, 48. Klimt - 14. a rozh. nájezd Němec, 41. Káňa. Rozhodčí: Fraňo, Würtherle - Frodl, M. Svoboda. Vyloučení: 6:7. Bez využití. Diváci: 216.

Litoměřice - Olomouc 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Branky: 4. Novák, 59. Antončík - 16. Hampl, 45. Kucharczyk, 56. Selingr. Rozhodčí: Horák - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 4:4, navíc Kucharczyk (Olomouc) 10 min. Bez využití. Diváci: 840.

Havlíčkův Brod - Písek 6:2 (0:0, 4:0, 2:2)

Branky: 39. a 50. Havel, 22. Endál, 24. Kostourek, 39. Vondráček, 54. Musil - 52. Kučera, 53. Heřman. Rozhodčí: Úlehla - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 5:7, navíc Protivný (H. Brod) 10 min. Bez využití. Diváci: 821.