Hokejisté Finska vzali na úvod MS juniorů bod Američanům

Buffalo - Hokejisté Finska dokázali v úvodním utkání mistrovství světa dvacetiletých vzít bod domácím obhájcům titulu USA. Favorizovaní Američané nakonec v Buffalu zvítězili 3:2 v prodloužení. Ve skupině B utrpělo Norsko, které bude dnes po půlnoci prvním soupeřem českého týmu, debakl 1:7 od Švédů. Mladí Finové dvakrát dotáhli vedení Američanů, přičemž do prodloužení poslal zápas Iiro Pakarinen v 53. minutě. V nastavení si vybral svou jedinou slabší chvilku brankář Joni Ortio, jenž v čase 63:08 propustil mezi betony vítěznou střelu Nicka Bjugstada. Tabulku po neúplném odehraném prvním kole vede Švýcarsko, jež zdolalo 4:3 v normální hrací době Němce.

Obhájci bronzových medailí ze Švédska nedali podle očekávání šanci Norsku, které porazili 7:1. Skóre otevřel už v první minutě obránce John Klingberg a další góly následovaly. Dvakrát se trefil Patrick Cehlin, čestnou branku poražených zaznamenal v 53. minutě Eirik Börresen. Švédové soupeře přestříleli 46:11.

V druhém utkání skupiny B zdolali stříbrní medailisté z minulého šampionátu Kanaďané v souboji velmocí 6:3 Rusko. Zámořský tým, jenž bude v úterý druhým soupeřem Čechů, zlomil nerozhodný výsledek třemi góly ve třetí třetině. Polovinu branek vstřelili Kanaďané v přesilových hrách.