Následuje
Sportovní zprávy

Hokejisté Finska porazili Švédsko a vyhráli moskevský turnaj

Moskva - Hokejisté Finska dnes porazili v závěrečném zápase turnaje Channel One Cup v Moskvě Švédsko 4:3 po samostatných nájezdech a díky tomu třetí díl seriálu Euro Hockey Tour vyhráli. Český tým po dnešní porážce s Ruskem na samostatné nájezdy obsadil se ziskem čtyř bodů třetí místo právě za druhou domácí sbornou. Švédsko skončilo poslední.

Švédové začali opatrně a snažili se neudělat chybu v obraně. Poté, co se Persson neprosadil v první větší šanci a jeho spoluhráči neuspěli ani v premiérové přesilové hře, postaral se o gólovou akci Omark. Hudlerův spoluhráč z moskevského Dynama připravil individuální akcí branku pro kapitána Johanssona.

Finové zvýšili aktivitu až v druhé třetině a v 32. minutě se jim podařilo vyrovnat, když hned první početní výhodu využil Hentunen. Soupeř však dokázal bleskově odpovědět. Hned po následném buly a o dvanáct vteřin později překonal Tarkkiho přesně tečující Persson. Zvýšit vedení Švédska mohl následně Omark, ale finský gólman výtečně vykopl jeho střelu, směřující do odkryté branky. Závěr druhé části patřil Finům.

Finům stačil bod

Brankář Liv sice předvedl několik výborných zákroků, ale v 38. minutě jej překonal z dorážky Peltonen. V třetí části byli nadále aktivnější Finové. Liv dlouho i díky štěstí držel šance Švédska na výhru, v 53. minutě jej ale podruhé v zápase překonal Peltonen. Švédům se však podařilo vyrovnat, když Omark našel před brankou volného Tjärnqvista.

Zápas tak dospěl do prodloužení, do kterého již Finové vstupovali jako jistí vítězové turnaje. K tomu, aby sesadili z trůnu domácí Rusy, kteří vyhráli předchozích pět ročníků této akce, totiž potřebovali získat bod. Nakonec získali dva, neboť lépe zvládli rozhodující samostatné nájezdy. Ve čtvrté sérii se totiž podruhé prosadil Immonen, zatímco Johansson svůj druhý nájezd gólově nezakončil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy