Následuje
FIS magazín SP

Hokejisté budou hájit neporazitelnost v přípravě, Švédové ale výrazně posílili

Duelem s domácím Švédskem vstoupí čeští hokejisté do Švédských her, generálky na květnové mistrovství světa. V Södertälje se pokusí udržet neporazitelnost v přípravě na šampionát a také vedení v tabulce Euro Hockey Tour, kam je vynesl triumf na domácím podniku minulý týden v Pardubicích. Přímý přenos sledujte od 18:40 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Utkání Švédsko – Česko
zdroj: ČTK/AP

Češi porazili Švédy v sobotu na Carlson Hockey Games v Pardubicích 3:1 a připsali si s nimi druhý úspěch z dosavadních tří vzájemných duelů v sezoně. Tým úřadujících mistrů světa se před domácím turnajem výrazně obměnil a oproti minulému týdnu se zařadilo hned 12 nových posil z NHL.

"Nebude to jen u Švédů. Více týmů tam zařadí další hráče, kteří se budou nabalovat právě z NHL. Ta konfrontace je opravdu těžší," očekává asistent trenéra českého týmu Jiří Kalous ještě náročnější utkání než při triumfu na východě Čech.

Po posílení výběru Rikarda Grönborga především o hráče ze zámoří ale Kalous neočekává změnu stylu hry Tří korunek. "Systémově se to moc nemění. Jsou to detaily, třeba v signálech po vhazováních nebo přesilových hrách. Spíš tam jde o kvalitu provedení. Ta je s hráči z NHL na nejvyšší úrovni," doplnil Kalous.

Český tým uspěl v zápasech Euro Hockey Challenge v Příbrami proti Švýcarsku (5:2 a 4:1) a s Francií v Amiens (5:2) a Cergy (6:2) a také na Carlson Hockey Games v Pardubicích proti Finsku (3:1), Švédsku (3:1) i Rusku (2:1). Díky tomu se posunul do čela Euro Hockey Tour o bod před Finsko a útočí na první celkové vítězství v sérii od roku 2012.

Triumf by považoval Kalous za velice cenný. "My prioritně tvoříme tým na mistrovství světa, ale vážíme si každé výhry za národní tým a jsou pro nás pro všechny nesmírně důležité. Určitě i vítězství v Euro Hockey Tour, kdyby se povedlo, tak by bylo fantastické," dodal Kalous.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy