Diamantová liga 2024

Hokejisté Boleslavi i Ústí otočili svoje zápasy a drží se v čele první ligy

Praha – Hokejisté Mladé Boleslavi a Ústí nad Labem potvrdili v rámci 25. kola první ligy pozice favoritů a vyhráli. Vítězství se však nerodila jednoznačně, když oba vedoucí celky musely svoje zápasy otáčet. Bruslařský klub si tak udržel v čele tabulky před Lvy čtyřbodový náskok.

Ilustrační foto
zdroj: ČT sport

Havlíčkovu Brodu se povedlo v první třetině vstřelit Mladé Boleslavi branku, díky níž se dostal do vedení, když se z dorážky prosadil Štěpánek. Ve druhé části zápasu pak úřadoval vedoucí tým tabulky, který dokázal vývoj zcela otočit a dostat se tak do těsného vedení.

To v závěrečném dějství udržel a navíc jej mohl i navýšit, ale domácí gólman Suchan dokázal lapit trestné střílení. Nakonec se Středočechům podařilo dát pojišťovací třetí gól, když se do prázdné branky trefil Lenc.

Střelecký účet v derby v litoměřické Kalich Areně otevřel domácí Novák, ovšem ještě v první třetině vyrovnal za Ústí Kovář. Oba se prosadili v přesilovce.

Ve druhé části Lvi odskočili na rozdíl dvou branek díky trefám Tůmy a Roubíka. Napínavý závěr zařídilo snížení Kafana z 52. minuty, ale Litoměřičtí nedokázali ani se šesti hráči v poli obrat Ústecké o body a prohráli 2:3.

Kadaň porazila 2:0 Hradec Králové a připsala si sedmé vítězství za sebou. Zasloužili se o něj především střelec obou branek Seman a gólman Hanuljak, jenž je po dnešku se čtyřmi čistými konty nejlepší v lize.

V Benátkách se v první třetině diváci v duelu s Jihlavou gólu nedočkali. Zato prostřední perioda byl pravý opak. Nejprve skóroval domácí benjamínek Chlapík, který si připsal první gól v seniorském hokeji. Hosté odpověděli dvěma přesilovkovými zásahy Zemana.

O nabyté vedení však jihlavští hráči během minuty a tří sekund přišli. Nejdříve vyrovnal Liška a poté dokonal obrat obránce Jaroměřský. Ve třetí třetině se hráči z Vysočiny snažili o vyrovnání, avšak naráželi na velmi dobře chytajícího Vošvrdu. Benátečtí tak vyhráli na domácím ledě počtvrté v řadě.

Hokejisté Šumperku sice vedli nad Třebíčí 1:0, ale hosté vyhráli duel díky zdařilé druhé třetině, ve které Ostřížek s Čuříkem dokázali vytěžit z tlaku vedení. Ve třetí části pro změnu domácí stupňovali tlak, ale paradoxně to byla Horácká Slavia, kdo skóroval, když Kaut potrestal obrovskou chybu v domácí obraně. Kapitán Holík pak ještě zkorigoval stav, ale to již na bodový zisk domácím nestačilo.

Zápas dvou týmů ze spodku tabulky mezi Berounem a Pískem vyzněl lépe pro hosty, kteří o vítězství rozhodli na konci druhé dvacetiminutovky, kdy dali Medvědům za vyrovnaného stavu branku do šatny na 2:3. Hvězdou zápasu byl Tomáš Rod, který vsítil hattrick. Písek vyhrál nad Medvědy 6:3.

25. kolo první hokejové ligy:

Havlíčkův Brod - Mladá Boleslav 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 17. Štěpánek - 23. Loskot, 37. Nouza, 60. Lenc. Rozhodčí: Jeřábek, Humpolíček - Klein, Lukš. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 1123.

Kadaň - Hradec Králové 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 17. a 22. Seman. Rozhodčí: Jílek - Čížek, Šmika. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 380.

Most - Olomouc 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 16. a 44. Kotrla, 28. Smolka - 11. a 56. Houdek, 1. Herman, 28. Pekr, 60. Řípa. Rozhodčí: Pavlovič - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:2. Diváci: 288.

Beroun - Písek 3:6 (0:0, 2:3, 1:3)
Branky: 22. Havel, 28. Plichta, 51. Hrdel, - 24., 40. a 59. Rod, 26. R. Heřman, 41. Dalecký, 47. Ferebauer. Rozhodčí: Würtherle - Hynek, Gerát. Vyloučení: 6:8, navíc Kubeš (Písek) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 250.

Šumperk - Třebíč 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 19. Finsterle, 59. Holík - 31. Ostřížek, 37. Čuřík, 56. Kaut. Rozhodčí: Úlehla - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 6:10, navíc Čejka 10 min. a Malena (oba Třebíč) dvakrát 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1390.

Benátky nad Jizerou - Jihlava 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Branky: 23. Chlapík, 38. Liška, 39. Jaroměřský - 27. a 38. Zeman. Rozhodčí: Horák, Pešina - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:2. Diváci: 333.

Litoměřice - Ústí nad Labem 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 8. Novák, 52. Kafan - 11. Kovář, 22. Tůma, 27. Roubík. Rozhodčí: Schmejkal - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 1730.