Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Hokejista Petrovický už ve finále Kometě zřejmě nepomůže

Brno – Kometa Brno se bude muset ve finále hokejové extraligy zřejmě obejít bez dalšího důležitého hráče. Útočník Róbert Petrovický utrpěl v prvním duelu s Pardubicemi otřes mozku a je nepravděpodobné, že by ještě mohl do finálové série zasáhnout.

Róbert Petrovický ve slovenském reprezentačním dresu
zdroj: EPA autor: VALDA KALNINA

Hokejisté Komety Brno se budou muset zřejmě obejít ve zbytku finálové série s Pardubicemi bez slovenského útočníka Róberta Petrovického, který po otřesu mozku stále netrénuje a má zdravotní problémy.

Petrovický se zranil po prudkém nárazu na mantinel v pondělním prvním finálovém duelu v Pardubicích. Lékař brněnského týmu jej odvedl do kabiny a následné vyšetření v pardubické nemocnici potvrdilo otřes mozku. Kromě Petrovického Brňané postrádají v play-off dlouhodobě zraněné útočníky Miroslava Holce a Vojtěcha Němce.  

"Petrovického bolí stále hlava. Je málo pravděpodobné, že by za této situace ještě do série naskočil. S poraněním mozku je těžké odhadnout délku léčby. Samozřejmě bych uvítal, kdyby ještě hrál. Ale moc v to nevěřím," řekl kouč Brňanů Zdeněk Venera.

Absence zkušeného osmatřicetiletého Petrovického znamená pro Brňany citelnou ztrátu. V play-off je se čtyřmi góly a třemi asistencemi sice až osmým nejproduktivnějším hráčem týmu, jeho síla ale kromě hokejové chytrosti na ledě byla i v tom, že dokázal tým vyburcovat. "Play-off přináší tvrdé souboje a tržné rány. Od toho jsou ale lékaři, aby je zašili a hrálo se dál," tvrdil ještě před zahájením play-off Petrovický. Nyní jej ale otřes mozku s největší pravděpodobností připravil o vyvrcholení sezony.

Bývalý slovenský reprezentant startoval na třech olympijských hrách, působil v NHL i KHL. Do Brna přišel v říjnu loňského roku náhradou za zraněného Radima Hrušku. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy