Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Hokejista Bednář míří do Davosu

Davos (Švýcarsko) - Český hokejový útočník Jaroslav Bednář bude hrát v příští sezoně za Davos. Podle hráčova zástupce Vladimíra Vůjtka mladšího už se obě strany dohodly na spolupráci a ve čtvrtek by měl Bednář s předním švýcarským týmem podepsat roční kontrakt. Bednář je ve Švýcarsku od soboty, kdy si ho klub pozval a ihned zařadil do sestavy pro přípravný zápas na ledě Zugu, v němž si reprezentační útočník připsal dvě asistence. V Davosu působí další čeští útočníci Josef Marha, Petr Tatíček a Petr Sýkora.

"S klubem jsme na všem podstatném domluveni. Připravena je roční smlouva, kterou vedení klubu a Jarda podepíší ve čtvrtek dopoledne," řekl serveru Hokej.cz Vůjtek mladší. Davosu se tak zřejmě podaří zacelit mezeru po slovenském útočníkovi Peteru Sejnovi, jenž se zotavuje po operaci paty, kterou podstoupil v březnu a není jisté, kdy se bude moci vrátit na led.

Bednářovi pomohl dobrý výkon v utkání v Zugu

Přestože dlouho nehrál a pouze trénoval, představil se Bednář proti Zugu v dobrém světle. "Získat zápasový rytmus není legrace, ovšem zvládl to perfektně. Několikrát jsem hovořil s manažery Davosu a moc si Bednářovy schopnosti pochvalovali," řekl Vůjtek.

Bednář byl po minulé sezoně, kterou odehrál v dresu Nižného Novgorodu, bez angažmá. Nejprve se připravoval s nově vznikajícím klubem HC Lev, který se chystal na vstup do KHL, a posléze s Mladou Boleslaví. Několikrát uvedl, že by preferoval angažmá blízko rodné vlasti, i kvůli těhotné přítelkyni Lucii Hadašové. "V tomto směru není žádný problém. V Davosu mají hráči skvělé podmínky, do Čech to navíc není zase tak daleko," uvedl Vůjtek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy