Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Hokej pod otevřeným nebem chce hrát i Slavia. V Edenu

Praha – Nedělní hokejový zápas mezi Pardubicemi a Kometou Brno inspiroval další klub k uspořádání duelu pod otevřeným nebem. Na fotbalovém stadionu v Edenu se o podobnou akci pokusí za rok i Slavia. Informoval o tom server iDnes.cz. "Stadion je v prosinci prázdný, úplně se to nabízí," uvedl obchodní manažer klubu Ladislav Blažek.

"Měli jsme to v plánu dřív než Pardubice. Chtěli jsme podobný zápas uspořádat v prosinci 2010. Ale protože na to bylo málo času a příprava, marketing a podobné věci zaberou spoustu měsíců, odložili jsme to a plánujeme tuto akci udělat příští rok," uvedl Blažek.

Podle manažera Slavie se klub k podobnému kroku chystal ještě dříve než Pardubice. Plány však ztroskotaly na nedostatku času. "Příprava, marketing a podobné věci zaberou spoustu měsíců, odložili jsme to a plánujeme tuto akci udělat příští rok," tvrdí Blažek.

Kvůli počasí v úvahu připadají prosinec či leden. "Kvůli počasí je to i potom loterie," vysvětluje Blažek. Slavie by se v Edenu mohla utkat např. se Spartou, Pardubicemi nebo Kometou Brno, tedy týmy, které mají velkou fanouškovskou základnu.

Po extraligovém utkání v Pardubicích přitom zbyly spíše rozpaky. Přišlo totiž o dost méně lidí, než organizátoři předpokládali. Pokud by se nápad Slavie nesetkal s dostatečně velkým ohlasem, mohl by led ve Vršovicích zůstat po akci otevřen i pro širokou veřejnost.

Obchodní ředitel Slavie již s předstihem avizoval, že vstupenky na akci budou levnější než v případě Pardubic. Pražský klub totiž bude mít výrazně nižší náklady. "V Edenu je hotové zázemí pro fanoušky, pro sponzory i pro média. A všechno v moderním provedení," podotkl Blažek, podle kterého by měly být ceny lístků srovnatelné se současnými z O2 arény.

Fotbalový stadion Eden
zdroj: ČT24 autor: ČT24
Zdroj
ČT24

Hlavní zprávy