Následuje
Buly

Hodnota Toronta navzdory výluce dosáhla miliardy dolarů

New York - Toronto Maple Leafs je prvním hokejovým klubem NHL, jehož hodnota dosáhla v tradičním přehledu časopisu Forbes hranice miliardy dolarů. Kanadský klub vévodí žebříčku už sedmý rok za sebou, přestože už od roku 2004 marně čeká na postup do play-off.

Radost hokejistů Toronta
zdroj: AP autor: Kathy Willens

Na druhém místě figurují New York Rangers (750 milionů), třetí jsou Montreal Canadiens (575 milionů). Elitní pětici doplňují vítězové Stanleyova poháru z let 2010 a 2011 Chicago Blackhawks (350 milionů) a Boston Bruins (348 milionů). Úřadující šampioni Los Angeles Kings uzavírají první desítku s hodnotou 276 milionů dolarů, poslední je St. Louis Blues (130 milionů).

Zveřejněný přehled potvrdil dramatický rozdíl mezi nejbohatšími a nejchudšími kluby NHL. Hodnota Maple Leafs je více než trojnásobná oproti průměru celé ligy, který činí 282 milionů dolarů. Pětice nejvýše postavených klubů na žebříčku má průměrnou hodnotu 605 milionů dolarů, zatímco pět nejhorších týmů 145 milionů.

Oproti loňskému roku vzrostla průměrná hodnota třicítky klubů NHL o 17,5 procenta. Podle Forbesu se o to zasloužilo zvýšení cen vstupenek, zvýšení návštěvnosti zápasů a příliv nových lukrativních sponzorů či prodloužení smluv se stávajícími. Největším dílem se na ziscích ligy podílejí kluby nejsilnější trojky Toronto, Rangers a Montreal, které vydělají 83 procent příjmů NHL.

Forbes svůj žebříček zveřejnil v době, kdy liga kvůli neúspěšnému vyjednávání majitelů klubů a hráčských odborů o nové kolektivní smlouvě stojí. Představitelé NHL už kvůli výluce zrušili třetinu zápasů základní části a naděje na brzký start sezony nejsou příliš velké.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy