Následuje
MS 2020 Itálie

Hledač pokladů našel v jezeře prsten pro vítěze AHL a vrátil mu ho

Pittsford – Hledal poklad a našel prsten. A ne ledajaký. Lovec pokladů našel v jezeře během potápění s detektorem kovů prsten člena Síně slávy AHL Dicka Gamblea a předal jej původnímu majiteli, jehož syn Craig před lety cennou relikvii ztratil.

Dick Gamble (vlevo) přebírá ztracený prsten
zdroj: Twitter Rochester Americans

Gary Gavurnik tak dostál slibu, že prsten vrátí osmaosmdesátiletému bývalému útočníkovi, jenž sice zářil především v AHL, ale jako hráč Montrealu vyhrál v roce 1953 také Stanley Cup. Craig Gamble označil jeho čin za "fantastický".  

"Bylo jasné, že nejde o obyčejný prsten, když je ze Síně slávy. A že pro toho, kdo ho ztratil, je důležitý," řekl už dříve lokální televizi v Rochesteru Gavurnik, který prsten nalezl začátkem července.  

Dick Gamble byl přijat do Síně slávy AHL v roce 2007, rok po jejím otevření. Prsten dal následně synu Craigovi, jenž ho nosil sedm let každý den, než ho utopil v hlubinách jezera. Podle informací zámořských médií však svému otci o ztrátě nikdy neřekl. Místo toho sám požádal o náhradní. A bylo mu vyhověno - obdržel jiný, na němž je rovněž vyryté otcovo jméno.

Gamble hrál od roku 1950 šest sezon NHL. Kromě 14 utkání za Chicago a pozdějších tří startů v dresu Toronta hrál za slavný Montreal. Celkem v NHL nastoupil včetně play-off do 209 utkání a připsal si 85 bodů za 42 gólů a 43 asistencí.  

Přes Québec, který hrál v QHL, se dostal v roce 1957 do AHL. Hrál ji až do sezony 1969/70 a patří mezi nejproduktivnější hráče její historie. S Rochesterem soutěž třikrát vyhrál (1965, 1966 a 1968). V 899 zápasech v základní části nastřádal 892 bodů (468+424). V 70 duelech vyřazovacích bojů přidal 48 bodů za 19 branek a 29 nahrávek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy