Následuje
MS 2020 Itálie

Hlaváč opouští Kladno, Divíšek jde z Komety do Chomutova

Praha - Hokejový útočník Jan Hlaváč opouští Kladno a ve zbytku sezony bude hrát ve švédském Växjö. V Kladně měl Hlaváč ve smlouvě klauzuli, která mu umožňovala odchod do zahraničí. Na výsledkovou krizi reaguje Brno, vedení Komety uvolnilo z kádru po dohodě s trenéry útočníka Tomáše Divíška. Ten se ještě večer stejného dne dohodl na angažmá v posledním týmu extraligové tabulky Chomutově.

Utkání Kometa Brno - Rytíři Kladno
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Šestatřicetiletý Hlaváč hrál v Elitserien uplynulé čtyři sezony v dresu Linköpingu. "O Honzu byl na trhu velký zájem, nakonec se rozhodl pro nabídku z Växjö," řekl Hlaváčův agent Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services. Bývalý hráč pražské Sparty či Liberce si tak vyzkouší další zahraniční angažmá. Hlaváč hrával NHL v Rangers, Philadelphii, Vancouveru, Carolině, Tampě a Nashvillu, působil také v Ženevě.

"Když Honza domlouval v létě s Kladnem spolupráci, řekl, že pokud by hrál v Čechách, tak jedině za Rytíře. Zároveň ale netajil úmysl zkusit to ještě v cizině. Měl proto ve smlouvě potřebnou klauzuli," navázal Sivek. "Honzovi se ozvalo víc klubů i z jiných evropských lig, ale je pravda, že největší poptávka byla ve Švédsku."

Divíšek v Kometě končí

Hlaváč se stal v sezoně 2010/11 s 30 brankami nejlepším střelcem základní části Elitserien, a to sehrál jen 38 utkání. Ve Växjö, kde působí i další český útočník Petr Vampola, má týmu pomoci udržet pozici mimo baráž. Na desátém místě má jeho nový klub osmibodový náskok před jedenáctou Timrou a devítibodový před posledním Rögle.

Kometa se zbavuje nejproduktivnějšího hráče loňského play-off

Divíšek byl v Brně na hostování do konce sezony z prvoligové Mladé Boleslavi a nyní jej Kometa vyměnila do Chomutova za slovenského útočníka Patrika Lušňáka. "Dohodli jsme se jak s Tomášem Divíškem, tak s Kometou Brno, že půjde do Chomutova na hostování do konce sezony. Potom se bude řešit jeho odkup z Mladé Boleslavi. S hráčem jsme nicméně podepsali dvouletou smlouvu s možností roční opce," řekl obchodní a marketingový ředitel Chomutova David Dinda. "Dlouhodobě jsme hledali středního útočníka a navíc je to i osobnost do šatny. Je to hráč, který by nám v naší situaci mohl pomoci." Divíšek se stal v Brně obětí aktuální krize i přetlaku na pozici centrů. "Rozhodli jsme se udělat změnu v kádru se snahou dát týmu nový impulz," řekl sportovní manažer a současně asistent Pavel Zubíček.

"Jedním z důvodů je i to, že máme momentálně více hráčů schopných hrát na místě středního útočníka, jako například Jana Hrušku nebo Miroslava Holce. Na tomto místě je v týmu přetlak. Dalším důvodem je, že u nás byl Tomáš na hostování a o další budoucnosti v Kometě jsme neuvažovali," připojil Zubíček. 

Tomáš Divíšek
zdroj: ČT Brno

Kometě se už od poloviny prosince nedaří a klesla až na osmé místo v extraligové tabulce. Z posledních třinácti zápasů Brňané jen jednou naplno bodovali a v tomto nevydařeném období nasbírali jen 10 bodů. "Věřím, že nám tato razantní změna pomůže," uvedl Zubíček. Divíšek nasbíral ve 28 zápasech 27 bodů za 12 branek a 15 asistencí, kouč Zdeněk Venera se přesto rozhodl, že při přetlaku na postu centra už o bývalého hráče Slavie, Pardubic či Plzně nestojí.

"Pokud někdo sledoval průběh sezony, tak na jejím začátku hrál Jan Hruška na místě středního útočníka výborně. Přetlak nastal po uzdravení Divíška. Bohužel Hruška byl nejvhodnější typ a šel na křídlo. Nevedlo to k lepšímu. Myslíme si, že Hruška bude lepší ve středu útoku," vysvětlil Venera.

Čtyřiadvacetiletý Lušňák, který putuje do Brna, přišel do Chomutova loni v létě ze Skalice. V této sezoně si připsal ve 42 duelech 13 bodů za osm branek a pět asistencí. "Brno požadovalo hráče na pozici křídelního útočníka, takže jsme jim nakonec vyhověli," dodal k výměně Dinda. 

Slovenský hokejový útočník Tomáš Bulík se stal novou posilou Liberce. Sedmadvacetiletý účastník mistrovství světa v roce 2010 v Německu oblékne v této sezoně dres už čtvrtého týmu. Bulík začal ročník v Trenčíně, pak se stěhoval do Žiliny a od konce října působil v Košicích.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy