Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Hertl si vyzkouší farmu. Během pauzy pro Utkání hvězd se tam má rozehrát

San Jose – Tomáš Hertl si poprvé v kariéře vyzkouší, jaké je to hrát na farmě. Český útočník do Worchesteru, záložního celku San Jose, putuje na přestávku pro Utkání hvězd NHL, po níž by se měl opět vrátit do elitní soutěže.

Tomáš Hertl
zdroj: ČTK/AP/ autor: Ross D. Franklin

Během pětidenní pauzy v NHL se tak bude Hertl udržovat v herní praxi a za Worcester může nastoupit v pátek proti Albany a v sobotu na ledě stejného soupeře. V této sezoně NHL si Hertl připsal ve 48 zápasech 17 bodů za osm branek a devět asistencí.

Zatím hledá formu z úvodu minulého ročníku, kdy na začátku angažmá v zámoří uchvátil. Hertl tehdy vstřelil v prvních třech zápasech šest branek. V duelu proti New York Rangers zazářil čtyřmi trefami a efektním zakončením blafákem s hokejkou mezi nohama. Do 19. prosince, kdy jej až do závěru ročníku vyřadilo zranění kolena po zákroku Dustina Browna z Los Angeles, stihl ve 32 duelech 25 bodů a 15 gólů.

"Každý si myslel, že druhá sezona pro mě bude těžší. Pro některé hráče je to těžší, pro jiné je to dobré. Myslím, že pro mě je opravdu těžká. Možná jsem měl v hlavě, že musím hrát dobře po té minulé. Asi jsem si na sebe i trošku vytvořil tlak," řekl Hertl.

V posledních čtyřech zápasech se přesunul z křídla na centra a cítí se v této pozici lépe. "Hrál jsem centra celý život. Líbí se mi tam. Posledních pár zápasů jsem se cítil daleko lépe než předtím. Na centru se více bruslí a téměř se nezastavuje. To je pro mě lepší," podotkl účastník posledních dvou mistrovství světa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy