Hertl se zranil, Voráček dál září

New York - Nejproduktivnější nováček NHL Tomáš Hertl nedohrál zápas San Jose s Los Angeles. V první třetině utrpěl zranění po faulu kolenem Dustina Browna. To český útočník Jakub Voráček může slavit další velmi úspěšný zápas. Formu jako hrom znovu potvrdil gólem a dvěma asistencemi. Podílel se tak na velkolepém obratu Philadelphie, která pěti góly ve třetí třetině otočila duel s Columbusem z 0:3 na 5:4.

Los Angeles - San José
zdroj: ČTK/AP

Los Angeles - San Jose 4:1

Smolně skončil večer pro Tomáše Hertla, s 15 góly a 25 body nejlepšího nováčka soutěže. Na slávistického odchovance si vyšlápl v první třetině zápasu s Los Angeles Dustin Brown. Útočník dostal za jasný faul kolenem trest na pět minut a do konce utkání.

Dvacetiletý český mladík už se na led rovněž nevrátil. Jak je jeho zranění vážné a co se mu přesně stalo, klub bezprostředně po utkání neoznámil. Každopádně už bez Hertla v sestavě "Žraloci" od druhé třetiny zaostávali a prohráli 1:4.

Podívejte se na zákrok na Tomáše Hertla:

"Ještě jsem nebyl v kabině a nemluvil jsem s lékaři. Je ale zřejmé, že to asi nebude úplně dobré, když se nevrátil do hry," poznamenal na Hertlovu adresu trenér San Jose Todd McLellan.

Brown podobně fauloval i v minulosti. Loni na jaře téměř totožným zákrokem kolenem sestřelil českého obránce Michala Rozsívala, tehdy ještě hájícího barvy Phoenixu.

Hrdinou zápasu byl naopak brankář Martin Jones. Objev sezony vyhrál i sedmý zápas v NHL, navíc si připsal premiérovou asistenci u druhého gólu Tylera Toffoliho ve 32. minutě. Třiadvacetiletý kanadský talent v sedmi zápasech za Los Angeles inkasoval jen šest gólů a třikrát udržel čisté konto. O další ho připravil až v 58. minutě za rozhodnutého stavu Patrick Marleau po přihrávce Martina Havláta.

Philadelphia - Columbus 5:4

Voráček skóroval ve třetím utkání po sobě a do statistik se zapsal dokonce už pošesté za sebou. Dohromady během této úspěšné série zaznamenal deset bodů za šest branek a čtyři asistence. Čtyřiadvacetiletý kladenský odchovanec započal stíhací jízdu Flyers, když ve 45. minutě devátým gólem v sezoně snížil na 1:3.

Po dalším gólu jeho spoluhráče Coburna sice Blue Jackets znovu odskočili na rozdíl dvou branek, když se ve 49. minutě trefil Blake Comeau, v posledních pěti minutách zápasu ale "Letci" třemi trefami dokonali obrat. Nejprve v 56. minutě snížil Erik Gustafsson, za 53 sekund vyrovnal Claude Giroux a tentýž hráč minutu a půl před závěrečnou sirénou rozhodl o výhře domácích.

Voráček si připsal asistenci na oba Girouxovy góly a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Hned za Girouxem, který ke dvěma zásahům přidal ještě dvě asistence. "Řekl bych, že Giroux si dneska celý náš tým naložil na záda a dotáhl nás k cennému vítězství," prohlásil útočník Philadelphie Scott Hartnell.

Fanoušky i spoluhráče uchvátil především Girouxův vítězný gól, když v pádu z otočky trefil bekhendem přes bránícího hráče horní růžek branky, a to navíc z poměrně velkého úhlu. "Stál jsem přímo před brankou a viděl jsem to celé jakoby zpomaleně. Říkal jsem si: Pane bože!" popsal situaci Hartnell. Pro Girouxe to byl navíc jubilejní 100. gól v kariéře.

Philadelphia vyhrála poosmé v řadě na domácím ledě a dávno dala zapomenout na nepovedený start do sezony, kdy prohrála 11 z úvodních 15 zápasů. Od té doby Flyers ve dvaceti utkáních dvanáctkrát vyhráli a jen pětkrát vyšli bodově naprázdno.

Tampa Bay - Nashville 4:2

Nulu, která se mu ale do statistik nezapočítá, vychytal Marek Mazanec. Český brankář ve 34. minutě zápasu Nashvillu v Tampě vystřídal za stavu 4:2 pro domácí kolegu Cartera Huttona. Ve zbytku utkání už sice neinkasoval, jenže stejně si vedl na druhé straně i Anders Lindbäck a skóre už se nezměnilo.

"Huttona jsem střídal, protože pustil čtyři góly ze čtrnácti střel. To je moc," prohlásil trenér Barry Trotz. Mazanec, který naskočil do branky poprvé od 7. prosince, tak možná dostane šanci navázat na úspěšnou šňůru z listopadu, kdy vychytal pět výher z šesti zápasů, než přišla série pěti porážek.

Toronto - Phoenix 2:1 po samostatných nájezdech

Devátý gól v sezoně vstřelil útočník Martin Hanzal, který po asistenci Rostislava Klesly a Radima Vrbaty v 56. minutě vyrovnal stav zápasu Phoenixu v Torontu na 1:1. "Kojoti" nakonec prohráli 1:2 po nájezdech, rozhodující proměnil ve třetí sérii Joffrey Lupul.

Výsledky NHL

Buffalo - Boston 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky: 17. Flynn, 38. Foligno, 55. Stafford, 56. Myers - 22. a 24. Marchand. Střely na branku: 23:36. Diváci: 18 217.

Toronto - Phoenix 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 16. Bodie, rozh. nájezd Lupul - 56. Hanzal (Klesla, Vrbata). Střely na branku: 27:35. Diváci: 19 254.

Philadelphia - Columbus 5:4 (0:1, 0:2, 5:1)

Branky: 57. a 59. Giroux (na obě Voráček), 45. Voráček, 46. Coburn, 56. Gustafsson - 16. Atkinson, 25. Skille, 40. Foligno, 49. Comeau. Střely na branku: 39:29. Diváci: 19 852.

Pittsburgh - Minnesota 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Branky: 1. a 31. Kunitz, 22. Sutter, 24. Niskanen, 48. Määttä z tr. střílení - 32. Pominville, 44. Heatley. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18 623.

Ottawa - Florida 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Branky: 10. Neil, 20. Spezza - 6. Hayes, 38. Barkov, 58. Gilbert (Fleischmann), 59. Kopecký. Střely na branku: 34:35. Diváci: 15 927.

Tampa Bay - Nashville 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Branky: 3. Killorn, 20. St. Louis, 29. Purcell, 34. Panik - 27. a 34. C. Smith. Marek Mazanec odchytal za Nashville 24 minut, z 19 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17 254.

St. Louis - Montreal 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Branky: 5. a 8. Steen, 14. Stewart, 53. Schwartz, 58. Lapierre - 33. Gallagher. Střely na branku: 29:26. Diváci: 17 189.

Dallas - Vancouver 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Branky: 5. Jamie Benn, 5. Sceviour, 37. E. Cole, 43. Ničuškin - 8. Higgins. Střely na branku: 26:28. Diváci: 15 644.

Colorado - Edmonton 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Branky: 22. Barrie, 36. O'Reilly, 39. Talbot, 60. Duchene (Hejda) - 15. Hall, 33. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 39:29. Diváci: 13 135.

Detroit - Calgary 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 1. a 62. Alfredsson, 32. Andersson - 6. Backlund, 36. Giordano. Střely na branku: 38:22. Diváci: 20 066.

Los Angeles - San Jose 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky: 26. Martinez, 32. Toffoli, 41. Carter, 47. King - 58. Marleau (Havlát). Střely na branku: 32:32. Diváci: 18 118.