Následuje
III. zimní olympijské hry mládeže 2020 Švýcarsko

Hejduk podruhé za sebou rozhodl o výhře Colorada

New York - Český hokejista Milan Hejduk rozhodl gólem v samostatných nájezdech o výhře Colorada 2:1 na ledě Los Angeles. Pětatřicetiletý útočník, který dvěma brankami zařídil i v minulém zápase vítězství svého týmu, byl jediným úspěšným aktérem rozstřelu.

Radost hráčů Colorada
zdroj: ČTK/AP

Hokejisté Avalanche tak zůstali v této sezoně v nájezdech neporažení, zvítězili ve všech sedmi případech. V součtu se závěrem minulého ročníku drží hráči Colorada sérii deseti vítězných rozstřelů, druhou nejdelší v historii NHL. Rekord zatím drží Dallas, který v sezoně 2005/06 vyhrál jedenáctkrát za sebou. 

Avalanche v průběhu pondělního utkání dlouho prohrávali, skóre srovnali až necelých šest minut před koncem. "Začali jsme těžkopádně. Byli všude o krok před námi, ale dokázali jsme se zvednout. Pak to byla bitva až do konce. Připadalo mi, že v druhé a třetí třetině už jsme byli lepší, trávili jsme hodně času v jejich pásmu a vytvářeli si gólové šance. Z jedné z nich jsme pak srovnali," uvedl Hejduk, který v nájezdech procedil střelou zápěstím puk mezi betony Jonathana Quicka.

Český obránce Filip Kuba přispěl jednou asistencí k výhře Ottawy 3:2 v prodloužení nad New Jersey. Senators ve třetí třetině smazali dvoubrankové manko a obrat dokonali v čase 64:00, kdy se prosadil Daniel Alfredsson. U vítězné trefy sehrál důležitou úlohu i Milan Michálek, který stínil brankáři Martinu Brodeurovi ve výhledu. 

Hokejisté Chicaga doma podlehli Edmontonu 3:4 a přenechali vedení v lize New Yorku Rangers. Blackhawks doplatili na faul Daniela Carcilla, který za stavu 1:0 narazil na mantinel Toma Gilberta.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy