Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

HC Lev potvrdil spolupráci s trenéry Jandačem a Kalousem

Praha - HC Lev, který bude od nové sezony KHL působit v Praze, potvrdil, že je dohodnutý na spolupráci s trenéry Josefem Jandačem a Jiřím Kalousem. Smlouvu by měli podle tiskové zprávy hokejového klubu podepsat v nejbližších dnech. Generálním manažerem klubu bude Lotyš Normunds Sejejs. "Stále probíhají jednání, oficiálně nic hotového není. A nerad bych to zakřikl. Před dvěma lety jsem jednal s Kyjevem, psalo se, že je budu trénovat a nakonec z toho sešlo," řekl Jandač, který by měl být hlavním koučem a Kalous jeho asistentem. "Přiznávám ale, že spolupráce obou stran je blízko," dodal Jandač, jenž v letošní sezoně vedl Spartu, s níž se chystá Lev úzce spolupracovat. Kalous byl dosud trenérem Liberce.

Zklamaný Josef Jandač
zdroj: ČTK autor: Igor Šefr

Zástupci klubu jednají také o možnosti hrát domácí zápasy v O2 areně, kam se vedení rozhodlo přesunout Lva z Popradu po premiérové sezoně v KHL. V libeňské hale má však i nadále působit extraligová Slavia. Lev věří, že všechny zainteresované strany najdou společnou řeč.

"Je dobré, že ochota a časový prostor pro jednání stále jsou," uvedl v tiskovém prohlášení Jan Musil, předseda představenstva HC Lev a zároveň generální ředitel společnosti ČKD Group, která je majoritním vlastníkem klubu. "Pro případ, že by se tak nestalo, máme v záloze kvalitní náhradní řešení," prohlásil Musil.

Na základě nově uzavřené smlouvy se Spartou může Lev využívat zázemí Tipsport areny a spolupracovat s týmy holešovického klubu.

Od května vstoupí do HC Lev další akcionář, jímž má být švýcarská energetická firma A-Energy, za níž stojí významní ruští podnikatelé. Ta má mít v klubu stejně jako ČKD Group padesátiprocentní podíl.

Třiačtyřicetiletý Jandač vedl v extralize vedle Sparty ještě Liberec, České Budějovice a Pardubice, v zahraniční působil u mužstva Seok Top Soul. Do KHL měl již v minulosti nakročeno, ovšem jednání s Budivelnikem Kyjev zkrachovala. Jako asistent Vladimíra Růžičky působil u české reprezentace, s níž dobyl před dvěma lety titul mistra světa.

O čtyři roky starší Kalous byl dlouho asistentem Vladimíra Růžičky ve Slavii, než převzal Liberec. Na severu Čech byl hlavním koučem tři sezony.

Také čtyřiačtyřicetiletý Sejejs je českým fanouškům velmi dobře známý. Lotyšský reprezentant a účastník několika světových šampionátů Sejejs působil několik let v Litvínově a následně oblékal i dres Karlových Varů. Po skončení hráčské kariéry působil jako kouč Rigy. Po vstupu Dinama Riga do KHL se stal generálním manažerem a předsedou představenstva klubu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články