Volejbalový magazín

Havlíčkův Brod i nadále kraluje první hokejové lize

Praha - Hokejisté Havlíčkova Brodu porazili v 7. kole první ligy 5:2 Kadaň a po páté výhře za sebou mírně zvýšili vedení v tabulce. Ve šlágru o druhé místo vyhrála Mladá Boleslav 4:2 nad Ústím nad Labem a na lídra ztrácí bod. Domácí formu potvrdila i Olomouc, která porazila Hradec Králové.

Hokejisté Mladé Boleslavi
zdroj: ČT24

Hokejisté Havlíčkova Brodu jako jediný tým soutěže bodovali ve všech zápasech a tuto bilanci prodloužili i proti Kadani, jež z posledních dvou duelů vytěžila všech šest bodů. První dvacetiminutovka vyšla lépe domácím, kteří využili dvě přesilové hry. Prostřední část nabídla po dvou přesných zásazích na obou stranách, díky čemuž domácí stále drželi dvoubrankový náskok. Ten si pohlídali i v poslední třetině a podtrhli zisk tří bodů.

V souboji největších favoritů první ligy oba týmy skórovaly už v 1. minutě a Mladá Boleslav si ještě do konce úvodní třetiny vytvořila náskok 4:1. Dva góly vstřelil Vrbata. Šest minut před koncem třetí třetiny dal Ústí naději skórující Tůma, ale domácí si v nervózním závěru dvoubrankový náskok pohlídali.

Olomouc prodloužila stoprocentní domácí bilanci v zápase proti Hradci Králové. Za ziskem dalších bodů vykročili Hanáci ve 14. minutě. Vyloučený Šagát se vracel na led, ale olomoucká spolupráce po ose Řípa - Pekr - Herman zafungovala a domácí vedli. Hosté ale v první třetině hráli dvě přesilovky pět na tři a v té druhé uspěl Šagát střelou o tyč.

Brzy po přestávce poslední tým tabulky dokonce vedl, po chybě v rozehrávce se prosadil Budínský. Olomoučtí hokejisté ale dokázali pět minut před přestávkou srovnat, přesilovku využil Švaňhal. V čase 39:49 šli Kohouti do vedení, když do odkryté branky zasunul puk ze strany Pekr. Ve třetí části dokázala Olomouc náskok udržet, navíc v power play přidal čtvrtou branku do prázdné branky Kucharczyk.

Berounští Medvědi podruhé za sebou doma vyhráli na samostatné nájezdy. Po vítězství nad Benátkami dnes porazili jihlavskou Duklu. Ta se ujala vedení v 19. minutě díky Veleckému a ve 26. minutě zvýšila zásluhou Hubáčka. Medvědi ale dokázali odpovědět gólem Vostřáka v závěru druhé části a vyrovnali ve třetí třetině po teči Klhůfka. Obrat dokonali v samostatných nájezdech, v nichž byl jediným úspěšným exekutorem Padělek.

Ústí nad Labem - Jihlava

Hokejisté Písku po třech porážkách bodovali. Zápas proti Třebíči v základní hrací době branku nepřinesl a o osudu utkání rozhodovaly až samostatné nájezdy. V nich byl úspěšný pouze hostující Přibyl a zajistil tak bod navíc pro Horáckou Slavii.

Litoměřice šly proti Šumperku do vedení v 5. minutě zásluhou Haška, který v úniku dva na jednoho s lehkostí překonal Vajnera. O druhý zásah domácích se postaral v přesilové hře Lapšanský, který si před brankou položil obránce a střelou nad beton gólmana skóroval. Konečný výsledek stanovil třetí trefou do branky Draků Mrňa.

7. kolo první hokejové ligy:

Most - Benátky nad Jizerou 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky: 46. a 53. Charousek - 6. Vařecha, 20. Vitásek, 40. Bárta. Rozhodčí: Jílek - Čížek, Svobodová. Vyloučení: 6:5, navíc Hranáč (Most) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 254.

Beroun - Jihlava 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 39. Vostřák, 47. Klhůfek, rozhodující sam. nájezd Padělek - 19. Velecký, 26. Hubáček. Rozhodčí: Pavlovič - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 200.

Havlíčkův Brod - Kadaň 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 6. Vondráček, 12. Kostourek, 29. Ondráček, 36. Třetina, 58. Meidl - 22. Mazanec, 33. Charousek. Rozhodčí: Úlehla - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1083.

Písek - Třebíč 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd Přibyl. Rozhodčí: Merl - Flegl, Zíka. Vyloučení: 8:4, navíc Šperger - Marosz 10 min. Bez využití. Diváci: 420.

Olomouc - Hradec Králové 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky: 14. Herman, 36. Švaňhal, 40. Pekr, 60. Kucharczyk - 17. Šagát, 23. Budínský. Rozhodčí: Kubičík - Rychlý, Jureček. Vyloučení: 8:8, navíc Kucharczyk (Olomouc) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 797.

Mladá Boleslav - Ústí nad Labem 4:2 (4:1, 0:0, 0:1)
Branky: 16. a 19. Vrbata, 1. Rys, 16. Šmach - 1. Poživil, 54. Tůma. Rozhodčí: Hribik, Würtherle - Špůr, Zavřel. Vyloučení: 7:7, navíc Němeček 10 min. - Poživil 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2370.

Litoměřice - Šumperk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Hašek, 37. Lapšanský, 45. Mrňa. Rozhodčí: Horák - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 1030.