Absa Cape Epic

Havlát zpečetil gólem třetí výhru Chicaga

Vancouver - Hokejisté Chicaga zvítězili v pátém utkání druhého kola play-off NHL na ledě Vancouveru 4:2 a ujali se vedení v sérii 3:2 na zápasy. K triumfu Blackhawks přispěl i český útočník Martin Havlát, který v předposlední minutě pojistil výhru čtvrtým gólem do prázdné branky při power-play domácích.

Postup do konferenčního finále si může Chicago zajistit v pondělí před vlastními fanoušky, stejně jako Pittsburgh, který v pátém duelu vyhrál ve Washingtonu 4:3 v prodloužení a rovněž vede v sérii 3:2 na zápasy. O vítězství Penguins rozhodl ve 4. minutě nastavení v přesilové hře Jevgenij Malkin, když si jeho přihrávku nešťastně srazil hokejkou do vlastní branky obránce Capitals Tom Poti.

Výsledky NHL:
Washington - Pittsburgh 3:4 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 27. a 56. Ovečkin, 35. Bäckström - 26. J. Staal, 41. Fedotěnko, 47. Cooke, 64. Malkin. Střely na branku: 31:42. Diváci: 18 277. Stav série: 2:3.

Vancouver - Chicago 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 18. Kesler, 32. Sundin - 16. a 39. Byfuglien, 55. Bolland, 59. Havlát. Střely na branku: 21:30. Stav série: 2:3.