Cyklotoulky

Havlát zařídil vítězný obrat Chicaga

New York - Český hokejista Martin Havlát se podílel ve čtvrtém utkání druhého kola play-off NHL gólem a asistencí na vítězství Chicaga 2:1 v prodloužení nad Vancouverem a byl vyhlášený druhou hvězdou večera. Osmadvacetiletý útočník nejdříve čtvrtou trefou v letošní vyřazovací části vynutil v 58. minutě prodloužení, v němž si připsal přihrávku u rozhodující branky Andrewa Ladda. Série za nerozhodného stavu 2:2 pokračuje v sobotu ve Vancouveru.

Stav série na 2:2 srovnal i obhájce Stanleyova poháru Detroit, který přehrál Anaheim na jeho ledě 6:3. Red Wings našli gólový recept na brankáře Jonase Hillera, který po pátém gólu vystřídal. Dvěma zásahy se pod vítězství Red Wings podepsali útočníci Johan Franzén s Mariánem Hossou. V dresu domácích byl u všech branek Corey Perry, jenž si připsal dvě branky a jednu asistenci.