Následuje
Branky, body, vteřiny

Havlát se zranil a za Kometu hrát nebude, do Brna se vrací Hruška

Brno - Útočník Martin Havlát za Kometu Brno hrát nebude, své působení v týmu ukončil. Důvodem je zranění, které pětatřicetiletý mistr světa utrpěl na tréninku. Za brněnský klub naopak bude opět nastupovat Jan Hruška, který po pouhých dvou měsících ukončil angažmá v Kärpätu Oulu. Na zkoušku do Komety přišel kanadský útočník Alexandre Mallet.

Martin Havlát v dresu brněnské Komety
zdroj: Twitter autor: @HCKometa

Havlát přitom už měl připravený dres s číslem 9 a měl v něm nastoupit v pátečním extraligovém duelu v Mladé Boleslavi. Místo toho ale hokejovou výzbroj vrátil. "Martin se bohužel na tréninku zranil. Oznámil mi, že pokračovat v tréninku dál nemůže. Tím pádem je logické, že tohle skončilo. Bohužel," řekl webu iSport.cz majitel brněnského klubu Libor Zábranský.

Nabídku od Zábranského dostal Havlát na konci listopadu. Do konce roku se připravoval v zámoří a od 2. ledna trénoval s Kometou. Domluva zněla, že si sám řekne, kdy bude připraven naskočit do extraligy.

"Vypadal výborně, měl v pátek v Boleslavi a v neděli doma proti Plzni hrát. Taková byla dohoda. Ale bohužel je to jinak. Martina to hodně mrzí. Nás samozřejmě taky, ale musíme to přijmout jako fakt. Nemůžeme čekat na jednoho hráče jako na spasitele. Máme výborný tým, kterému věříme," uvedl Zábranský.

Havlát se chtěl v Brně pokusit o opětovné nastartování kariéry, během níž odehrál i 865 zápasů v NHL a její vyřazovací části. Tímto rozhodnutím zřejmě jeho snaha o návrat do velkého hokeje skončila. V Brně Havlát hokejově vyrostl a chtěl Kometě, za kterou nikdy nehrál, pomoci vybojovat titul.

Jan Hruška
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

Hruška odešel do Finska v listopadu, ale na severu Evropy se neprosadil. Ve 22 zápasech si připsal jen pět asistencí a zřejmě i proto jej Kärpät předčasně uvolnil ze svých služeb.

"Hruška je momentálně na cestě z Finska do Brna. Hned po návratu se zapojí do tréninku. V pátek by měl už nastoupit k utkání v Mladé Boleslavi," uvedl majitel brněnského klubu Libor Zábranský.

"Je to dobrý hráč, ale bohužel mu momentálně nedokážeme najít v mužstvu odpovídající roli a místo. Obě strany tak měly pocit, že nejlepším řešením je dohodnout se na ukončení smlouvy," uvedl trenér Oulu Kai Suikkanen.

Kometa Hruškův návrat uvítala. Zatímco na začátku sezony nedostával v nabitém kádru moc prostoru na ledě, momentálně jsou na marodce Martin Erat s Martinem Zaťovičem. A ani týmu se nedaří jako v úvodu ročníku. Před odchodem do Finska Hruška v extralize odehrál 17 zápasů s bilancí čtyř branek a pěti asistencí.

Čtyřiadvacetiletý Mallet prošel před necelými pěti lety draftem NHL, jako 57. hráče v pořadí si ho vybral Vancouver. Do elitní zámořské ligy se ale nedokázal prosadit a poslední sezony strávil v nižší ECHL. Loni v létě zamířil do Pardubic, za které v tomto ročníku extraligy nastoupil v 36 zápasech a připsal si sedm bodů za gól a šest asistencí.

Poslední duel v pardubickém dresu odehrál Mallet v neděli na Spartě, poté se domluvil s vedením klubu na ukončení smlouvy. "Alexandre v posledních zápasech vypadl ze sestavy, nevešel se do prvních tří pětek. Dohodli jsme se na ukončení spolupráce," uvedl generální manažer Dynama Dušan Salfický. "Blíží se konec přestupového období a chceme mít co nejširší kádr. I proto Malleta zkoušíme," dodal Zábranský.

Zdroj
ČTK, iSport

Hlavní zprávy