Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Když se řekne Závod míru

Havlát se rozloučí s kariérou utkáním s Kometou, chybět nebude ani Jágr

Brno - Ve středu 9. srpna se definitivně rozloučí s hokejovou kariérou Martin Havlát. Ve 36 letech ji uzavře v Brně charitativní exhibicí mezi Havlát Teamem a domácí Kometou. K vidění bude řada hokejových hvězd včetně Jaromíra Jágra. 

Martin Havlát
zdroj: ČTK/AP/ autor: Julio Cortez

Účast přislíbili i Patrik Eliáš, Tomáš Hertl, Michael Frolík, Jakub Voráček, Martin Erat, Radim Vrbata, Marek Židlický, Zbyněk Michálek, Michal Kempný, Ondřej Pavelec či slovenské hvězdy Zdeno Chára a Marián Hossa. Dorazí i fotbalový brankář Petr Čech.

"Všechny kluky, kteří přijedou, znám. Máme dobré vztahy. S většinou jsem hrál, nebo s nimi trávil čas ať už na ledě, nebo mimo něj," uvedl Havlát. "Samozřejmě bychom mohli z mých bývalých spoluhráčů poskládat ještě jeden tým, ale to nejde. Ne všichni jsou v situaci, kdy mohou přijet. Ale většinu těch nejbližších tady budu mít. Doufejme, že do termínu zápasu budou všichni v pořádku, aby mohli dorazit," dodal.

Výtěžek ze vstupného poputuje na konto Nadačního fondu KOMETA a na rozvoj brněnské hokejové mládeže. Připraven je doprovodný program s autogramiádou. "Musím poděkovat majiteli klubu Liboru Zábranskému, že mi to umožnil. Chci si to celé užít. Speciální je, že kluci vyhráli mistrovský titul. Myslím, že lepší situace pro takový zápas být nemůže. A charitativní podtext je hlavní motivací. Všichni se spojíme pro dobrou věc," řekl Havlát.

Mladoboleslavský rodák v Brně hokejově vyrůstal a po konci v NHL, do níž vstoupil v sezoně 2000/01, absolvoval právě v Kometě poslední pokus o restart kariéry. Od loňského prosince trénoval s týmem, ale v týdnu před plánovaným startem se znovu ozvala bolest třísel. Nemohl tak s mužstvem prožít vítěznou cestu za extraligovým titulem.

Velký talent českého hokeje se v roce 2000 stal nejprve juniorským mistrem světa a další zlato získal o několik měsíců později i na seniorském šampionátu v Petrohradu. V roce 2011 si ještě odvezl bronz z mistrovství světa na Slovensku. Zahrál si také na olympijských hrách v Salt Lake City 2002 a ve Vancouveru 2010. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy