Volejbalový magazín

Havlát posunul gólem a přihrávkou Chicago do play off

New York - Český útočník Martin Havlát přispěl v pátečním utkání NHL gólem a asistencí k vítězství Chicaga 3:1 nad Nashvillem. Sedmadvacetiletý hokejista ve 33. minutě přihrávkou zpoza branky připravil pro Jonathana Toewse druhý gól týmu a v závěru zápasu zpečetil výhru střelou do prázdné branky. Blackhawks si dvoubodovým ziskem definitivně zajistili účast v play off, které si zahrají poprvé po sedmi letech. Naopak Predators jsou mimo postupové příčky, když po prohře zůstali na deváté příčce Západní konference se ztrátou jednoho bodu na St. Louis.

Mohutný finiš převádějí v závěru sezony hokejisté Buffala, kteří zvítězili na ledě Washingtonu 5:4 v prodloužení a ziskem devíti bodů v posledních pěti zápasech si udržují naději na účast ve vyřazovacích bojích. Sabres v zápase zvládli třikrát vyrovnat jednogólový náskok soupeře, z toho dvakrát po přihrávkách Jaroslava Špačka, druhé hvězdy zápasu. Rozhodující trefu vstřelil ve druhé minutě prodloužení Jason Pominville.