Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Běžkotoulky

Havlát ještě nekončí. St. Louis s ním podepsalo roční smlouvu

St. Louis – Po neúspěšných předsezónních testech na Floridě se zdálo, že kariéra Martina Havláta v NHL je u konce. Českému útočníkovi se ale nakonec v zámoří podařilo získat smlouvu. Ne u Panthers, ale u St. Louis, které s ním podepsalo kontrakt na jeden rok. V dresu Blues ho tak čeká patnáctá sezona v nejslavnější hokejové soutěži světa. 

Martin Havlát
zdroj: ČTK/AP/ autor: Julio Cortez

Havlát podepsal zkušební kontrakt v St. Louis minulý týden a nyní prezident a generální manažer klubu Doug Armstrong oznámil, že český hokejista v týmu zůstane. Naopak se neprosadil Havlátův loňský spoluhráč z New Jersey Dainius Zubrus, jenž se o smlouvu na sezonu ucházel spolu s ním.

Seniorský a juniorský mistr světa z roku 2000 Havlát uspěl s hledáním angažmá na tuto sezonu na druhý pokus. V přípravném kempu se pokoušel prosadit do kádru Floridy, ale kontrakt si nevybojoval. Zájem o jeho služby poté projevila Kometa Brno, nicméně mladoboleslavský rodák se rozhodl zůstat v zámoří a najít práci v NHL.

Havlát působí v elitní severoamerické lize od roku 2000. V dresech Ottawy, Chicaga, Minnesoty, San Jose a New Jersey odehrál 788 zápasů, ve kterých nasbíral 593 bodů (241+352). V minulém ročníku si hráč, jehož pronásledují zdravotní potíže, připsal 14 bodů ve 40 duelech.

Za českou reprezentaci hrál někdejší velký talent naposledy na mistrovství světa 2011 na Slovensku, kde přispěl k zisku bronzových medailí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy