Evropská a Konferenční liga UEFA

Havířov zaskočil chomutovské Piráty, Kladno už je třetí

Praha  Hokejisté vedoucího celku první ligy z Chomutova prohráli na ledě Havířova 2:4 a přerušili tak sérii čtyř výher. Na třetí místo tabulky už po 35. kole postoupilo Kladno, jež doma přehrálo Třebíč v samostatných nájezdech. Po čtyřech porážkách po sobě bodoval Havlíčkův Brod, ovšem se Šumperkem promrhal vysoké vedení.

Ilustrační foto

Havířovu se doma daří. Vyhrál tam čtyři z posledních pěti utkání včetně toho dnešního, v němž si na něj nepřišel ani suverén soutěže Chomutov. Necelé dvě tisícovky fanoušků sledovaly za stavu 3:2 pro domácí dramatickou poslední minutu. V ní nejdřív zastavil 33 vteřin před koncem šanci Pirátů až na brankové čáře jeden z havířovských obránců, a když do závěrečné sirény zbývalo pouhých 14 sekund, rozhodl střelou do prázdné branky Michal Hlinka.

Druhé České Budějovice stáhly náskok lídra o dva body na 13, když přemohly Ústí nad Labem 6:5 v prodloužení. Ještě déle pak trval zápas v Kladně. Rytíři s Třebíčí dvakrát prohrávali, nakonec jim duel o třetí místo získal v nájezdech kličkou do bekhendu Miloslav Hořava.

Nájezdy rozhodly i utkání na ledě posledního Havlíčkova Brodu. Domácí přitom měli utkání se Šumperkem skvěle rozehrané, a když na začátku třetí třetiny vedli 5:1, málokdo pochyboval o tom, že dojdou ke čtvrté výhře v základní hrací době v ročníku.

Jenže Draci dokázali na přelomu 43. a 44. minuty nasázet poslednímu celku tabulky za 47 vteřin tři branky a v závěru vyrovnal jejich kanonýr Lukáš Žálčík v přesilovce. Hynek Zohorna se v nájezdech aspoň postaral o zisk druhého bodu pro domácí.

35. kolo první hokejové ligy:

Havlíčkův Brod - Šumperk 6:5 po sam. nájezdech (3:0, 2:1, 0:4 - 0:0)

Branky: 14. a rozh. nájezd H. Zohorna, 5. Milfait, 18. Štindl, 30. Melka, 33. Boček - 28. Brunec, 43. Vachutka, 44. R. Haas, 44. Staněk, 59. Žálčík. Rozhodčí: Přikryl - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváci: 341.

Kladno - Třebíč 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 22. a rozh. nájezd M. Hořava, 36. Pitule - 6. Dočekal, 25. Dolníček. Rozhodčí: Wagner, Sýkora - Zavřel, Maštalíř. Vyloučení: 8:10, navíc Pekr (Třebíč) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 1 467.

Prostějov - Benátky nad Jizerou 2:7 (0:2, 1:1, 1:4)

Branky: 27. Cienciala, 60. Roupec - 3. Miškovský, 20. J. Vlach, 30. Havlín, 45. Plodek, 46. Ordoš, 48. M. Pabiška, 53. Skořepa. Rozhodčí: Čech, Mrkva - Adamec, Poruba. Vyloučení: 13:8. Využití: 0:4. Diváci: 925.

Havířov - Chomutov 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Branky: 5. Maruna, 15. Jiránek, 31. Šlahař, 60. M. Hlinka - 27. a 33. Gajovský. Rozhodčí: Kubičík - Bryška, Skopal. Vyloučení: 8:11, navíc Pastor a Maruna oba 10 min. a do konce utkání - L. Květoň 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1 956.

Litoměřice - Most 5:3 (0:1, 5:1, 0:1)

Branky: 23. V. Bílek, 27. M. Novák, 31. Kalla, 31. Švagrovský, 40. Ondráček - 8. Havlíček, 36. Grin, 60. Petruška. Rozhodčí: Pražák - Kreuzer, Samuel. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:2. Diváci: 800.

České Budějovice - Ústí nad Labem 6:5 v prodl. (3:1, 2:1, 0:3 - 1:0)

Branky: 3. a 27. Pajič, 5. Prokeš, 7. Punčochář, 24. Heřman, 61. Nouza - 40. a 43. Vávra, 46. a 52. Merta, 20. Baránek. Rozhodčí: Horinek - Jindra, Zíka. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:2. Diváci: 3 079.

Jihlava - Kadaň 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 19. Matai, 41. Diviš - 41. Šagát. Rozhodčí: Trombík - Lukš, Novák. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 1 084.