Česko - Arménie

Havířov a Ústí nad Labem nakročily do play-off vítězně

Praha - Domácí celky vstoupily úspěšně do předkola play-off první hokejové ligy. Havířov zdolal díky vydařené druhé třetině Litoměřice 3:0 a Ústí nad Labem v severočeském derby porazilo Kadaň 5:1. Druhé duely sérií hraných na tři vítězná utkání se budou hrát v sobotu opět v Havířově a v Ústí nad Labem.

Radující se Ústečtí
zdroj: isifa/MAFRA autor: Ondřej Bičiště

V Havířově prolomil bezbrankový stav ve 27. minutě Krisl, za 95 vteřin zvýšil v přesilové hře obránce Korím a ve 33. minutě dovršil výsledek v další početní výhodě Václav Meidl. Domácí gólman Marek Laco si připsal čisté konto.

Ústí nad Labem dostal v páté minutě do vedení David Tůma. Po trefě Kloze a přesilovkovém gólu kanonýra Roubíka vedl Slovan v polovině úvodního dějství už 3:0. V úvodu druhé části zvýšil Kuchler, Sloboda sice ve 28. minutě pokazil brankáři Soukupovi čisté konto, ale za 51 vteřin se podruhé v utkání prosadil Kloz. V druhé polovině zápasu už branka nepadla.

Předkolo play-off první hokejové WSM ligy:

Havířov - Litoměřice 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky: 27. Krisl, 29. Korím, 33. V. Meidl. Rozhodčí: Trombík, Kubičík - Novák, Ganger. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 1728.

Ústí nad Labem - Kadaň 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Branky: 9. a 29. Kloz, 5. D. Tůma, 11. Roubík, 22. Kuchler - 28. M. Sloboda. Rozhodčí: Zubzanda, Petružálek - Rozlílek, Kokrment. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1323.