Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Hašek opět pošilhává po NHL

Praha - Hokejový brankář Dominik Hašek by se po čtyřech letech mohl vrátit do NHL. Sedmačtyřicetiletý gólman plánuje další návrat a jeho jednoznačnou prioritou je kanadsko-americká soutěž. Hrdina olympijských her v Naganu i jeho agent Rich Winter už údajně začali jednat s možnými zájemci o jeho služby, mezi kterými jsou prý Detroit a Buffalo. Tedy kluby, za které Hašek v minulosti chytal, píše deník Sport.

Dominik Hašek
zdroj: Isifa/VLP autor: Libor Plíhal

Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru má momentálně již čtvrtou roční přestávku v kariéře, v minulosti se ale několikrát vyjádřil, že by se v příští sezoně rád vrátil zpět na kluziště. Pokud tedy dostane zajímavou nabídku. A ta musí být podle všeho z NHL, o angažmá v extralize, v KHL nebo v jiné evropské soutěži nemá zájem.

Rozhodne se zřejmě v červnu

"Z plánů, které jsem měl v hlavě poslední rok, se vůbec nic nezměnilo. Ale v tuhle chvíli před sebou nemám nic z toho, co bych chtěl já. Takže čekám a uvidí se. Vidím to tak, že asi v červnu se rozhodne," řekl Hašek deníku Sport. V minulých týdnech byl v zámoří osobně, i když oficiálním hlavním důvodem byla návštěva syna, který v USA studuje.

Dominik Hašek:

"Trénuju průběžně, skoro každý den, bez výjimky. Spíš pro zábavu, ale jsem ve formě. A ta druhá strana to ví."

Zdroj: Deník Sport

Osobně už se Hašek rozhodl a stanovil si jasné priority, veřejně o nich ale nechce mluvit. "Myslím si, že je lepší, když to vědí jen ty dvě strany, a to stačí. Není vhodné teď něco publikovat," řekl Hašek, který se i v průběhu přerušení kariéry udržuje v kondici. V případě, že se dohodne na novém angažmá, je připraven začít naplno trénovat.

Slavný pardubický odchovanec odchytal v NHL 735 utkání za Chicago, Buffalo a Detroit, dalších 119 přidal v play-off. Šestkrát získal Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře NHL a dvakrát Hart Trophy pro nejlepšího hráče celé soutěže. Vedle toho získal i řadu dalších ocenění, například dvakrát byl vyhlášen Sportovcem roku v České republice.

Zdroj
ČTK, deník Sport

Hlavní zprávy