Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na skialpech přes hory

Hanzlík s Rachůnkem byli dodatečně potrestáni dvouzápasovou stopkou

Praha - Brněnský obránce Jan Hanzlík a útočník Sparty Tomáš Rachůnek dostali za fauly ve čtvrtém semifinále play-off hokejové extraligy trest na dva zápasy. Oba tak budou svým týmům k dispozici až pro případná sedmá utkání série nebo pro úvodní finálový duel.

Jan Hanzlík v dresu Komety
zdroj: ČTK autor: Zehl Igor

Hanzlík a Rachůnek byli v pondělním souboji Komety a Sparty vyloučeni za nedovolené zákroky na Lukáše Pecha, respektive Vojtěcha Němce na pět minut a do konce utkání. Ve středu podle očekávání dostali další tresty.

"Oba byli už v zápase adekvátně potrestáni, vzhledem k zákrokům, které udělali. U Hanzlíka to byl krosček v oblasti hlavy a krku, u Rachůnka náraz ramenem do stejné oblasti," řekl předseda disciplinární komise Karel Holý.

Podle disciplinárního řádu mohli oba hráči dostat trest na dva až pět zápasů. "Ani jeden ale nebyl v poslední době trestaný, proto jsme se rozhodli pro nejnižší hranici," uvedl šéf komise. 

Zatímco Hanzlík fauloval protihráče čelně, Rachůnek se provinění dopustil v momentu, kdy přijel jako třetí hráč do souboje. Němec putoval po Rachůnkově zákroku do nemocnice na pozorování s podezřením na otřes mozku a start nejproduktivnějšího hráče Komety ve čtvrtečním pokračování série je nejistý. Sparta v pondělí v Brně vyhrála 5:3 a vyrovnala stav semifinále na 2:2.

Disciplinární komise zároveň napomenula brněnský klub za nezvládnutou pořadatelskou službu. Rachůnka totiž při odchodu do kabin po vyloučení zasáhly kelímky s pivem, podobně jako další hráče Sparty po zápase. Kdyby se to opakovalo, hrozí Kometě pokuta.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy