Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vyhlášení mistrů motocyklového sportu

Hanzal mění po deseti letech dres, s Minnesotou si zahraje o Stanley Cup

St. Paul - Poprvé během své desetileté kariéry v NHL mění klub Martin Hanzal. Třicetiletý centr byl z Arizony vyměněn do Minnesoty, kam s ním putuje i další útočník Ryan White. Nejlepší tým Západní konference si od urostlého českého útočníka slibuje pomoc v bojích o Stanley Cup.

Martin Hanzal
zdroj: AP autor: Jason Franson

Arizona, která již nemá reálnou šanci na postup do play-off, za Hanzala získala hned tři volby draftu včetně 1. kola v letošním roce a útočníka Graysona Downinga.

Českobudějovickému odchovanci letos končí pětiletá smlouva s celkovým příjmem 15,5 milionu dolarů, a v létě se tak stane takzvaným volným hráčem. Kojoti navíc budou platit polovinu jeho smlouvy ve zbytku sezony.

"Je to hráč, proti kterému se hraje velmi těžko. Jedná se o velkého centra, proti němuž musíte bojovat o každý kousek ledu," řekl generální manažer Minnesoty Chuck Fletcher na Hanzalovu adresu.

"Cítili jsme, že ze všech hráčů, kterým teď končí smlouva, bude mít právě on největší vliv na jakýkoli tým. Proto jsme jej chtěli získat, aby hrál u nás, a ne v jiných klubech na Západě," podotkl Fletcher.

Minnesota kraluje se ziskem 84 bodů Západní konferenci NHL a v Hanzalovi získává dalšího kvalitního centra k trojici Eric Staal, Mikko Koivu a Erik Haula. "Doufáme, že tím budou mít naši soupeři další problém a bude těžké proti nám hrát," uvedl Fletcher.

Arizona Hanzala draftovala v prvním kole draftu jako sedmnáctého hráče v roce 2005 a o dva roky později se stal český útočník stabilním hráčem Coyotes. V NHL doposud odehrál včetně play-off více než 600 zápasů. V aktuální sezoně nasbíral účastník olympijských her v Soči i loňského Světového poháru 51 zápasů s bilancí 16 branek a deseti asistencí.

O tom, že Hanzal Kojoty před koncem přestupního termínu opustí, se spekulovalo již delší dobu. I samotný hráč to bral jako hotovou věc. "Byl jsem tu deset let, poslední čtyři roky jsme neudělali play-off. Takže když si mě někdo vezme, předpokládám, že ten tým v play-off bude a bude mít šanci se porvat o Stanley Cup. Změna mě láká," uvedl Hanzal pro MF DNES minulý týden. V zámoří byl dokonce i bez manželky a dětí, rodina čekala, kam se za ním vydá po výměně.

Že jej získala zrovna ambiciózní Minnesota, uvítal. "Je těžké říct sbohem spoluhráčům, trenérům a dalším lidem z klubu. Bylo to asi deset nejlepších let mého života. Teď se ale opravdu těším, až budu moci pomoct Minnesotě na ledě. Máme opravdu velkou šanci bojovat o Stanleyův pohár," řekl Hanzal.

Před nedělním zápasem s Buffalem se stihl rozloučit i s již bývalými spoluhráči a hodně emotivní to prý bylo zejména s kapitánem Shanem Doanem, se kterým strávil v týmu celou kariéru. "Je jako můj druhý táta. Pomáhal mi od prvního roku, co je tady, a jsem šťastný za všechno, co mi řekl a co mě naučil. Asi devět let jsme v letadle spolu hráli karty a nikdo nás nemohl porazit," uvedl Hanzal, který by za nový tým měl poprvé nastoupit v pondělí.

Jen těžko se s ním loučil i Doan, což přiznal při televizním rozhovoru v první přestávce duelu, který nakonec Arizona vyhrála 3:2. "Je to opravdu těžké. Marty byl důležitou součástí našeho týmu a za těch deset let jsem pochopil, jak cenný je. Je to složité, ale nechápu to," kroutil hlavou Doan nad odchodem parťáka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy