Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Halu pro Kometu zřejmě nepostaví za Lužánkami, ale na výstavišti

Není na co čekat. Hokejová hala Komety nebude stát za Lužánkami, ale na výstavišti. Náklady kolem 1,4 miliardy korun by mělo pokrýt město, kraj, stát i soukromý sektor. Hotová by mohla být v roce 2022, řekl primátor Petr Vokřál (ANO).

zdroj: ČT4

Hala by vznikla na výstavišti v místě cyklistického okruhu. Brno plánuje postavit nový velodrom v městské části Brno-jih v okolí Hněvskovského ulice zhruba za půl miliardy korun, tím pádem by se místo na výstavišti uvolnilo. "Nemůžeme si dovolit už dále čekat s ohledem na to, co kluci z Komety dokázali. Veřejnost by byla velice zklamaná, pokud bychom v reálném čase nedokázali odprezentovat reálný koncept vzniku haly," uvedl Vokřál. Kometa získala loni titul po 51 letech a letos ho dokázala obhájit.

Podle Vokřála je snahou, aby 30 až 40 procent nákladů na halu pokryl stát. Vláda v demisi o tom bude jednat v Brně, na 2. a 3. května chystá návštěvu Jihomoravského kraje. "Stavba by mohla začít 2020 a skončit 2022," potvrdil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).

Hala měla původně stát v lokalitě za Lužánkami vedle zamýšleného fotbalového stadionu. Ten ale zatím nemůže město postavit, protože nemá dořešené majetkoprávní vztahy s podnikatelem Liborem Procházkou, který má na pozemcích města tenisovou halu, podzemní garáže a komunikace. Procházkův majetek má hodnotu kolem čtvrt miliardy, město se s ním snaží dohodnout, jak nemovitosti získat.

O multifunkční hale pro Kometu a další sporty se mluví několik let. Nyní hokejisté hrají v DRFG aréně, bývalé hale Rondo, která je v provozu od roku 1982. Na hokej má kapacitu 7700 míst.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články