Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Hadamczik vyrazí do USA, reprezentaci doplní tři nováčci

Praha - Kouč hokejové reprezentace Alois Hadamczik povolal do přípravy na mistrovství světa ve Stockholmu a Helsinkách další čtyři hráče. Na pondělním srazu v Kravařích tým doplní obránci Karel Kubát, Tomáš Voráček a útočníci Lukáš Pech s Ondřejem Romanem. Hadamczik zároveň uvedl, že se vydá na inspekci do zámoří.

Alois Hadamczik
zdroj: ISIFA

Trojici Kubát, Voráček a Ondřej čeká premiéra v seniorské reprezentaci. V kádru je aktuálně 27 hráčů. První zápasovou prověrku před šampionátem absolvuje reprezentace 3. a 4. dubna v Jindřichově Hradci s Lotyšskem.

Na jihu Čech povede tým asistent Josef Paleček, hlavní kouč Hadamczik se totiž rozhodl, že odcestuje na inspekční cestu po NHL. "Osobní kontakt je úplně o něčem jiném, než když hráče slyšíte jen v telefonu. Rád bych znal jejich názor. Chci zjistit, v jakém jsou rozpoložení. A zda platí jejich zájem v případě možnosti nastoupit za národní tým na mistrovství světa," uvedl Hadamczik. Ještě před pár týdny přitom tvrdil, že do Ameriky nepoletí.

"Předpokládám, že bych odletěl 30. března a zpátky bych se vracel 8. dubna," řekl dnes. Přesný plán cesty ještě nemá, chce navštívit zápasy v New Yorku, Filadelfii a na Floridě. "V NHL máme více hokejistů, kteří by nám na šampionátu určitě pomohli. Zajímat mě bude, zda by navzdory enormní zátěži na turnaj po skončení sezony v NHL přijeli," řekl Hadamczik. Konkrétněji se má k posilám z NHL vyjádřit v polovině dubna.

Aktuální složení týmu:Brankáři: Jakub Kovář (České Budějovice), Pavel Francouz (Litvínov)Obránci: Jakub Krejčík, Jakub Nakládal (oba Lev Praha/KHL), Michal Barinka, Tomáš Voráček (oba Vítkovice), Karel Kubát (Litvínov), Jan Kolář (Doněck/KHL), Tomáš Mojžíš (Slovan Bratislava/KHL), Marek Trončinský (Chanty-Mansijsk/KHL), Petr Čáslava (Čerepovec/KHL), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta/Švýc.)Útočníci: Jiří Novotný, Tomáš Rachůnek, Jiří Sekáč, Petr Vrána (všichni Lev Praha/KHL), Vladimír Svačina, Ondřej Roman (oba Vítkovice), Václav Nedorost, Lukáš Kašpar (oba Doněck/KHL), Tomáš Rolinek (Pardubice), Petr Tenkrát (Sparta Praha), Lukáš Pech (Karlovy Vary), Michal Vondrka (Slovan Bratislava/KHL),Petr Koukal (Nižněkamsk/KHL), Milan Gulaš (Magnitogorsk/KHL), Zbyněk Irgl (Minsk/KHL)

Zdroj
ČTK, hokej.cz

Hlavní zprávy