Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Hadamczik: Tolik smůly jako v Kometě jsem ještě neměl

Brno – Pořádnou krizí si prochází hokejisté brněnské Komety. Místo boje o přímý postup do play-off se ambiciózní celek propadl až na devátou příčku a na bodový zisk už čeká pět kol. Kouč Jihomoravanů Alois Hadamczik proto doufá, že jeho svěřenci zaberou už v pátek proti Vítkovicím, aby se situace v klubu uklidnila. Další výpadek by bronzový tým minulého extraligového ročníku totiž posunul blízko ke skupině o udržení.   

Trenér Komety Brno Alois Hadamczik
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

"Situace není dobrá. Ale můžeme ji ovlivnit výkonem. Potřebujeme vyhrát, aby se vše zklidnilo," uvedl Hadamczik. "Mám čisté svědomí, za odvedenou prací si stojím. Bohužel výsledky tomu neodpovídají a já za ně zodpovídám. Tolik smůly jako v Kometě jsem ještě neměl," poznamenal kouč.

"Litvínov a Třinec, které hrály loni finále, jsou pod námi a také hledají cestu nahoru. V Třinci mají hvězdný kádr a už třetího trenéra. Vyměnili hráče a zlepšení nepřichází. I takový je sport," konstatoval Hadamczik, kterého ve středu vedení klubu podpořilo.

"Pokud by měl Kometě můj odchod pomoci a vedení klubu mělo stejný názor, tak nemám problém si podat ruku. Byl bych zbabělec, kdybych řekl, že na mě diváci zakřičeli a já končím. Nemám důvod odcházet, pokud je vedení klubu spokojeno s prací, kterou odvádím. I když to není vidět ve výsledcích. Všechno se však může změnit," dodal kouč.

Jedním z problémů je podle Hadamczika skutečnost, že se navzdory snaze a jednáním nepodařilo získat kvalitní hráče. "(Majitel klubu) Libor Zábranský celou dobu říká, že investuje do kvalitních hokejistů peníze. Ti jsou ale ve svých klubech pod smlouvami a nepustí je. Budu se jen opakovat, nevidím takového volného hráče, o kterém by se dalo říci, že tým potáhne," posteskl si Hadamczik. "Nezbývá tedy zlepšit o deset procent výkonnost našich hráčů a vyhrát. Jiná možnost není," doplnil.

Brněnský trenér si slibuje zlepšení výkonnosti i výsledků od návratu zraněných hráčů. V příštím týdnu by se měli už vrátit uzdravený Čermák i Ostřížek. Trénovat začíná po operaci ramena i Hanzlík, který k návratu do zápasového režimu potřebuje zhruba dva týdny.

"Vymlouvat se na to nebudeme. Před námi je psychologicky hodně důležitý zápas s Vítkovicemi. Budeme bojovat. Věřím, že toto utkání naši hráči zvládnou. Bylo by dobré, kdyby nás diváci podpořili. Pokud ne, tak se na ně za to zlobit nebudu. Mají na to právo," řekl Hadamczik.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy