Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ve zpětném zrcátku

Hadamczik se vrací do extraligy, od nové sezony povede Kometu Brno

Brno – Alois Hadamczik bude po pěti letech opět působit v české extralize. Bývalý kouč české reprezentace se stal novým trenérem Komety Brno, kde se stal nástupcem Vladimíra Kýhose, se kterým vedení klubu po sezoně neprodloužilo spolupráci. Dvaašedesátiletý Hadamczik s brněnským celkem podepsal smlouvu na dva roky. Jeho asistenty budou Kamil Pokorný, který vedl v první lize Třebíč, a dosavadní asistent Karel Beran.

Alois Hadamczik
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Hadamczik naposledy vedl národní tým na olympijských hrách v Soči, po turnaji na funkci rezignoval. V extralize v minulosti trénoval Třinec, Vítkovice a Spartu Praha.

O Hadamczikovi a jeho spojení s Kometou se spekulovalo už delší dobu. Brněnský klub jeho angažování oficiálně oznámil až na dnešní tiskové konferenci. "Nabídku trénovat Kometu Brno beru jako velkou výzvu. Chci pracovat u týmu, který má velké ambice. Důležitou roli hrálo i to, že znám dobře lidi z vedení klubu. A ti mě chtějí jako trenéra. To jsou pro mě velká plus," uvedl Hadamczik.

Od trenérské práce si Hadamczik více než rok odpočinul, do extraligy se vrací po pěti letech. Jeho největším trenérským úspěchem s reprezentací byla bronzová medaile na olympijském turnaji 2006 v Turíně, ve stejném roce přivedl tým na mistrovství světa v Rize k druhému místu. Byl ještě u dvou bronzových medailí na MS 2011 a 2012. Tři stříbra a čtyři bronzy má z extraligy. Přichází do klubu, s kterým jeho předchůdce Kýhos obsadil v posledních dvou ročnících druhé a třetí místo.

Hadamczikova koncepce bude založena na současné skladbě kádru. "Byl to také jeden z důvodů, proč jsme se domluvili na jeho angažování. Chceme, aby navázal na naši čtyřletou práci při budování současného kádru i herního stylu," řekl majitel klubu Libor Zábranský. Jasno už má o herním systému. "Jsem si ale vědom toho, že to není jenom o tom, co chce trenér. Styl musí vyhovovat i hráčům. Budu se snažit rozpoznat, co týmu sedí, aby se vyhrávalo a diváci byli spokojeni," dodal nový kouč Brna.

Alois Hadamczik: "Nejsem alibista, abych čekal na okamžik, kdy skončí Kometa desátá. Jsem zvyklý pracovat pod tlakem. Vedení klubu ode mě očekává po doplnění kádru postup do play-off z co nejlepšího místa v tabulce. Potom budeme tlačit výsledky až tam, kam to půjde."

Vedle Hadamczika klub ohlásil také příchod slovenského obránce Richarda Stehlíka, který se do Brna vrací po čtyřech letech. Třicetiletý zadák hrál naposledy ve Vítkovicích. Rodák ze Skalice má za sebou působení v juniorských zámořských soutěžích, získal dva tituly se Spartou, hrál v KHL v Ufě a Mytišči, ve švédském MoDo a také v Trenčíně. 

"Měl jsem ještě rok smlouvu ve Vítkovicích, využil jsem ale možnost se z ní vyvázat. Kometu považuji za velmi perspektivní tým, který to v posledních letech svými umístěními pravidelně dokazuje," řekl Stehlík.

Je nám líto, video expirovalo.
Novým trenérem Komety bude Hadamczik
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy