Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
inSPORTline Gól roku 2019

Hadamczik po úspěšném testu v Soči: Někteří tady ohrozili kluky z NHL

Soči - Zápasová generálka na olympijský turnaj v Soči českým hokejistům přímo v dějišti her vyšla dokonale. Zatímco na předešlých dvou turnajích Euro Hockey Tour uhráli jedinou výhru z šesti zápasů, na Channel One Cupu nenašli přemožitele. Kouč Alois Hadamczik má nyní do 7. ledna čas přemýšlet nad nominací na vrchol sezony a zvažovat poměr hráčů z NHL a z Evropy.

Radost českého realizačního týmu v čele s trenérem Hadamczikem (vpravo)
zdroj: ČTK autor: Aleš Krecl

Na Channel One Cupu jej kandidáti z Evropy přesvědčili, že s nimi má při rozhodování o nominaci počítat. "Řekl bych, že se více hráčů přiblížilo. Měli jsme užší výběr, nemůžeme tento turnaj přeceňovat, ale ani podceňovat. Kluci odmakali parádní turnaj s těžkými soupeři. Nevěřím tomu, že kdybychom nominaci složili jen z hráčů NHL, bylo by to dobré," řekl Hadamczik, který otestoval při Channel One Cupu aktuální formu 15 hráčů širšího olympijského kádru.

Nechtěl konkrétně hodnotit šance kandidátů, ani dvaačtyřicetiletého Petra Nedvěda, který se po roční pauze vrátil do reprezentace a prokázal své střelecké kvality. Potěšily jej výkony brankářů Jakuba Kováře a Alexandra Saláka. "Oni pro svou nominaci ani nemohli udělat víc. Oba podali maximální výkon," řekl Hadamczik k souboji o místa za předpokládanou jedničkou Ondřejem Pavelcem. V širším kádru jsou ještě vedle zdravotně indisponovaného Tomáše Vokouna z Pittsburghu Petr Mrázek z Detroitu, Michal Neuvirth z Washingtonu a Jakub Štěpánek z Čerepovce.

Na Hertla se čekat zřejmě nebude

Bude záležet i na zdravotním stavu hráčů. V tomto týdnu si pochroumal koleno talent Tomáš Hertl ze San Jose, který byl velkým kandidátem na místo v týmu. "Pokud bude měsíc mimo, tak nemůžeme čekat. Po tak dlouhé době bychom nevěděli, v jaké by byl kondici, kdyby znovu vyjel na led. Navíc bychom ztratili post v sestavě. Věřím, že to ještě není ta definitivní zpráva. Kdybych věděl, že začne hrát třeba od půlky ledna, tak bych počkal. Ale pokud by to měl zkusit až někdy na konci ledna, tak už to nepůjde," uvedl Hadamczik. Podle posledních zpráv navíc Hertlovi hrozí operace a předčasný konec sezony.

Stavitelé týmu pro vrchol sezony v Soči budou vybírat účastníky podle toho, jak zapadnou do sestavy. "Bude záležet i na tom, jak se hráči prezentovali na velkém hřišti. Není to tolik o tom, kdo je takový nebo onaký. Máme samé dobré hokejisty, budou na to různé pohledy. Trenér musí mít sebevědomí, aby našel správné typy, které do kádru vyhovují víc," uvedl Hadamczik.

Trenér Hadamczik o olympijské nominaci:

"Říká si o to každý. Hráči, kteří tady zahráli dobře, ohrožují kluky z NHL. My si teď musíme s chladnou hlavou sednout a znovu si všechny ty zápasy rozebrat."

Z turnajů Euro Hockey Tour mu ale krystalizují i kandidáti na květnové mistrovství světa v Bělorusku. A vystoupení týmu v Praze a v Soči mu ukázalo, že má kde vybírat pro pokračování reprezentační sezony po olympiádě. "Měli jsme oproti minulému turnaji třináct jiných hráčů. Potěšilo mě, že noví hráči to vzali za správný konec a říkají si, že s nimi máme počítat a zase jim to vrátit v příštím turnaji," dodal Hadamczik.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy