Následuje
Branky, body, vteřiny

Hadamczik: O výhru nás připravily hloupé fauly

Helsinky - Hloupé fauly připravily podle trenéra Aloise Hadamczika české hokejisty o lepší výsledek v dnešním utkání proti Rusku, v kterém vedli až do 55. minuty 1:0, ale nakonec po inkasované brance deset sekund před koncem zůstali bez bodového zisku. S výkony na turnaji byl Hadamczik i přes jedinou výhru a konečné třetí místo vcelku spokojený.

Alois Hadamczik
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

"Když vedeme 1:0, tak nesmíme udělat hloupé fauly. Takové, které udělali Ševc nebo předtím třeba Kotalík, nepatří do takového závěru. Pohořeli jsme také v přesilových hrách, protože jsme mohli potrestat soupeře a jít do dvoubrankového vedení. To by bylo asi rozhodující," řekl Hadamczik Českému rozhlasu.

"Zápas byl ale z naší strany jinak velmi dobrý, v první i druhé třetině jsme soupeře přestříleli. Třeba Švédové měli problémy se tady s Rusy srovnat. Nám se to povedlo velice rychle, dobře jsme bránili, měli jsme výborné protiútoky, ale rozhodly přesilovky a zbytečné fauly. Ty byly z kategorie individuálních chyb," doplnil Hadamczik.

Ohlasy na utkání Česko - Rusko

Na čtvrtou výhru za sebou nad Ruskem po úspěchu na dubnových Českých hrách v Brně a dvou vítězstvích na mistrovství světa v Bratislavě český tým nedosáhl. "Po herní stránce můžeme být spokojení, po výsledkové nám utekly tři body. To bychom měli v posledních minutách uhrát. Udělali jsme takové zbytečnosti, po kterých jsme se dostali pod tlak, a tak nějaká chyba vznikne," doplnil Hadamczik.

S výkonností jednotlivých hráčů vládla u Hadamczika rozdílná spokojenost. "Někteří mě hodně mile překvapili a jsou také hráči, kteří mě nepřesvědčili a budou muset v lize dokazovat daleko víc, aby dostali šanci zase tady být," prohlásil Hadamczik. "Hlavním nedostatkem bylo, že nám vypadlo před turnajem pět obránců. Potřebovali jsme ještě beky typu Krajíčka, Škouly nebo Němce."

Pochvaloval si výkon brankáře Jakuba Kováře proti Rusku. "Měl těžkou zkoušku, šel rovnou na Rusy. Chytal výborně, zaslouží absolutorium," podotkl Hadamczik. Líbily se mu také výkony nováčka Jakuba Petružálka a veterána Petra Nedvěda při jeho comebacku do reprezentace. "Petružálek hrál první zápas velmi dobře, dal dva góly. V dalších zápasech patřil k lepším hráčům. Petr Nedvěd dal polovinu našich gólů, tak není o čem diskutovat."

Další turnaj čeká české hokejisty před Vánocemi, kdy se představí v Chomutově a Moskvě na Channel One Cupu. Ve stejném termínu ale čeká České Budějovice, Pardubice a Plzeň finálový turnaj European Trophy. Vítkovice se zase představí v závěru kalendářního roku na Spenglerově poháru v Davosu. "Já budu nominovat všechny podle výkonnosti, nebudu brát ohledy. Ať si to pak řeší výkonný výbor, kluby nebo samotní hráči," dodal Hadamczik.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy