Gólmani Vladař a Škarek byli v přípravě v akci. Jejich týmy slavily úspěch

Gólman Daniel Vladař nastoupil v přípravě před NHL za Calgary, kterému pomohl třiceti zákroky k výhře 4:3 nad Seattlem v prodloužení. Jeho brankářský kolega Jakub Škarek poprvé v přípravě odchytal celý zápas a přispěl k výhře New York Islanders 4:3 nad Philadelphií.

Daniel Vladař
zdroj: Reuters

Jakub Vrána, který usiluje o smlouvu ve Washingtonu, odehrál v Columbusu třináct minut, bodově se však neprosadil. Vítěznou branku hostů na 3:2 dala letní posila z Los Angeles Pierre-Luc Dubois.

Brankář Jiří Patera sledoval utkání Vancouveru v Edmontonu jen ze střídačky. Hosté prohráli 2:3 po samostatných nájezdech, které rozhodl Leon Draisaitl. Další ofenzivní hvězda Oilers Connor McDavid si v zápase připsal dvě asistence.

Za New Jersey nastoupil proti New York Rangers český obránce Jakub Zbořil, ale nebodoval. Zbořil neodcestoval s Devils do Prahy na dva zápasy s Buffalem, které se uskuteční v pátek a sobotu. V brance New Jersey se představil syn legendárního Martina Brodeura Jeremy. Za Rangers nastoupil jednadvacetiletý útočník Jaroslav Chmelař, stříbrný medailista z loňského mistrovství světa juniorů.

Los Angeles zvítězilo na ledě Anaheimu 4:0. Brankář Kings David Rittich do utkání nezasáhl. Za domácí nastoupil poprvé v novém působišti útočník Jan Myšák.

Přípravné zápasy NHL:

Detroit – Pittsburgh 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Branky: 30. Raymond – 41.a 51. Acciari, 18. O'Connor, 25. Eller, 59. Ponomarjov.

Buffalo  Detroit 4:3 v prodl. (2:1, 0:0, 1:2  1:0)

Branky: 6. a 54. Slaggert, 20. Neučev, 65. Helenius – 2. Brandsegg-Nygard, 43. Söderblom, 49. Lagesson.

Columbus  Washington 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky: 8. Mateychuk, 55. Del Bel Belluz – 7. Dowd, 21. Wilson, 40. Dubois.

Florida  Tampa Bay 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 56. Reinhart – 14. Lilleberg, 32. Goncalves, 58. Grošev.

New Jersey  New York Rangers 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky: 8. Hallonen, 13. Légaré, 43. Labanc – 59. Blidh.

New York Islanders  Philadelphia 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Branky: 19. Barzal, 26. MacLean, 32. Reilly, 60. Palmieri – 23. Richard, 35. Furry, 43. Ristolainen. Jakub Škarek odchytal za NY Islanders celé utkání a z 18 střel inkasoval třikrát, úspěšnost zákroků měl 83,3 procenta.

Calgary  Seattle 4:3 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1  1:0)

Branky: 10. Pachal, 13. Coleman, 27. Honzek, 61. Kadri – 4. Tolvanen, 20. Ottavainen, 41. Wright. Daniel Vladař odchytal za Calgary celé utkání a z 33 střel obdržel tři branky, úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta.

Edmonton  Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1  0:0)

Branky: 50. a rozh. nájezd Draisaitl, 45. Perry – 26. Bains, 51. Smith.

Anaheim  Los Angeles 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky: 13. Jeannot, 22. Gavrikov, 26. Thomas, 41. Byfield.