Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Nizozemsko

Gaspar se proti Dánům zranil pádem na branku a na MS dvacítek dohrál

Michael Gaspar na mistrovství světa hokejistů do 20 let ve Vancouveru a Victorii dohrál kvůli pohmožděnému hrudníku a pánvi. Devatenáctiletý obránce se v závěrečném utkání skupiny A proti Dánsku (4:0) zranil v úvodní minutě třetí třetiny po nárazu do tyče vlastní branky. Ledovou plochu opustil na nosítkách.

Obránce Michael Gaspar skončil na nosítkách
zdroj: ČT sport

"Aktuálně mohu s jistotou říct, že Michael už do zbytku turnaje nezasáhne. Má pohmožděnou oblast levého hrudníku a pánve," řekl lékař českého týmu Miroslav Budoš.

"V tuto chvíli je těžké odhadnout přesnou dobu léčení. Ale je předpoklad, že léčba takových poranění hrudníku by neměla přesáhnout jeden měsíc," dodal Budoš.

Gaspar zůstal po zranění chvíli nehybně ležet na ledě, z nosítek dal ale zdviženým palcem pravé ruky vědět, že jeho stav není vážný. Hned ale zamířil sanitkou na vyšetření.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Česko - Dánsko

"Ve chvíli, kdy jsme přijeli do General Hospital ve Vancouveru, se nás hned ujali na místní pohotovosti a provedli všechna potřebná vyšetření, jako jsou ultrazvuk a CT sken," uvedl Budoš.

Kouč Václav Varaďa tak má před čtvrtfinále se Spojenými státy americkými k dispozici jen šest obránců.

"Horší by bylo, kdybychom jich měli jenom pět. Nebo čtyři. Pro kluky jde o obrovskou šanci. A to, že nás vzadu bude šest, vezmeme jako fakt. Pokud by vypadl ještě jeden bek, dáme do obrany některého útočníka. Pro nás je to ale citelné oslabení, Michael měl skvělý turnaj," uvedl Varaďa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy