Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2021 Česko

Galvas je o krok blíž zámořskému snu v NHL, podepsal dvouletou smlouvu s Chicagem

Začátkem května poprvé skóroval v dresu české reprezentace, o pár dní později má další důvod k radosti. Obránce Jakub Galvas totiž uzavřel dvouletý nováčkovský kontrakt s Chicagem, díky němuž si může vydělat celkem 1,85 milionu dolarů. Blackhawks draftovali jednadvacetiletého ostravského rodáka, který odehrál poslední dvě sezony ve finské lize za Jukurit, v roce 2017 v pátém kole jako 150. hráče v pořadí.

Mladý obránce hokejové reprezentace Jakub Galvas
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Galvas prožívá povedené období. V první květnový den se v přípravném utkání národního týmu proti domácímu Německu zaskvěl dvěma góly a měl výrazný podíl na vítězství 5:4. Nyní se dočkal kontraktu s jedním z tradičních klubů nejlepší hokejové ligy světa.

"Je to splněný sen. Pracoval jsem dlouho, abych si tento moment mohl užít a pocit je to nádherný. Sportovně se jedná jednoznačně o nejlepší dny v mém životě. Nejprve dva góly za reprezentaci, následně kontrakt s Chicagem," uvedl Galvas v rozhovoru poskytnutém agenturou Sport Invest, která jej zastupuje.

Je přesvědčen, že k dohodě s Chicagem mu výrazně dopomohly dvě sezony na severu Evropy. "Jednalo se jednoznačně o správné rozhodnutí a jsem rád, že jsme tuto cestu zvolili. Angažmá mě posunulo hokejově i lidsky, dospěl jsem po všech stránkách. Po dvou letech v extralize jsem potřeboval nový impuls, udělat další krok k zámoří," podotkl Galvas, který do Finska odcházel z Olomouce.

Věří, že by se mohl prosadit do prvního týmu. Blackhawks zůstali letos potřetí za poslední čtyři ročníky bez play-off. "Bude záležet čistě na mé formě, aktuální výkonnosti. Jsem připraven na to, že o šanci se budu muset poprat na farmě, ale těším se i na tuto výzvu. V létě se pod vedením Jakuba Fryče v Olomouci pořádně připravím, v plánu budou určitě dvoufázové tréninky a snad také led," plánoval.

Dominik Kubalík
zdroj: ČTK/AP

V Blackhawks bude mít i české spoluhráče. "S Dominikem Kubalíkem jsem se potkal už na development campu, kde jsme měli možnost se poznat. Samozřejmě od něj i od Davida Kämpfa budu sbírat informace. Ideální by samozřejmě bylo, pokud bychom k tomu měli prostor na světovém šampionátu," pousmál se Galvas, jenž si v sezoně za Jukurit připsal ve 47 zápasech 11 bodů (2+9).

"S Chicagem jsme byli v kontaktu dlouhou dobu, společně jsme konzultovali také Kubův přesun do Finska. Možnost podpisu kontraktu v Blackhawks existovala již v loňském roce, ale trpělivost se vyplatila. Kuba se opět herně a fyzicky posunul, dohoda přichází ve správný čas. V Jukuritu dostal velký prostor na ledě i možnost individuálního rozvoje, na zámoří je připraven," má jasno šéf hokejové sekce agentury Sport Invest Robert Spálenka.

"Ještě pár let nazpět by byl s jeho figurou cíl v podobě NHL poměrně obtížný, ale celá soutěž se výrazně posouvá k rychlosti. Chicago je jedním z klubů, které mají hru založenou na precizní práci s pukem a kombinaci, což bude Kubovi jednoznačně vyhovovat. Je to hráč s vysokou herní inteligencí, skvělým čtením hry. Svoji šanci si bude muset pravděpodobně vybojovat přes působení na farmě, ale jsem přesvědčen, že sen v podobě stabilního místa v NHL se mu podaří naplnit," dodal Spálenka.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy