Frýdek-Místek a Přerov vyhrály a tlučou na dveře čtvrtfinále

Praha ‒ Frýdečtí a přerovští hokejisté jsou jednu výhru od postupu do čtvrtfinále. Frýdek-Místek ve třetím duelu předkola rozdrtil Benátky nad Jizerou 7:1, Přerov zase zdolal Prostějov 2:1. Postup mohou oba celky dovršit v úterý, kdy se představí opět na vlastním ledě.

Radost hráčů Frýdku-Místku
zdroj: ČTK autor: Honza Ján

Nováček druhé nejvyšší soutěže Frýdek-Místek se dostal do vedení ve třetí minutě díky Ruferovi. Pak v přesilovkách v 15. a 36. minutě zvýšil dvěma trefami Cienciala a v další početní výhodě na konci druhé části načal svůj střelecký večer Marek Růžička, který v závěrečném dějství dosáhl na hattrick. Za domácí se trefil i Miloš Roman a brankáři Danečkovi pokazil čisté konto Adam Dlouhý.

Přerov se před 3000 diváky ve vyprodané domácí hale dočkal vedení 46 vteřin před koncem první třetiny, kdy se trefil Malina. V závěru druhého dějství zvýšil Sikora a za hosty ve 49. minutě v přesilovce pouze zkorigoval výsledek Žálčík.

Předkolo play-off první hokejové WSM ligy - 3. zápasy:

Frýdek-Místek - Benátky nad Jizerou 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

Branky: 40., 47 a 53. Marek Růžička, 15. a 36. Cienciala, 3. Rufer, 46. Miloš Roman - 51. A. Dlouhý. Rozhodčí: Kubičík, Obadal - Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 11:17, navíc Jašek (Frýdek-Místek) do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 1778. Stav série: 2:1.

Přerov - Prostějov 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 20. Malina, 40. Sikora - 49. Žálčík. Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček - Lučan, Kis. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3000. Stav série: 2:1.